Arco, Avrupa Oyunlarında zafer: İtalya, altı podyum ve Paris 2024 için bir pas ile

Polonya’daki Avrupa Oyunlarında mavi okçuların büyük sınavı. İtalya 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronzla madalya tablosunun zirvesinde yer alırken, Chiara Rebagliati de Paris 2024 için bayanlar geçiş kartını aldı.

Ülkelere göre madalya tablosunda birincilik, altı madalya ile 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalyanın yanı sıra bayanlar ferdi olimpiyat geçidi kazandı. İtalya, Kraków’dan ve Avrupa Oyunlarından bir bavul dolusu memnuniyetle döndü ve İtalyan takımını etkinliğin madalya tablosunun zirvesine taşıyan 100 madalyaya önemli bir katkı yaptı. Tek dezavantajı erkeklerin Paris 2024 kalifikasyon eksikliği, ancak Azzurri, takımlar için biletlerin verildiği Ağustos ayı başlarında Berlin’deki Dünya Kupası’nda bunu telafi etme fırsatına sahip.

Takım olimpiyat madalyaları

İtalya’nın Polonya’daki okçuluktaki başarılarını tekrar gözden geçirmek için, sırayla ilerlemek ve yarışmanın ikinci gününe geri dönmek daha iyidir; Özellikle Nespoli-Andreoli karışımının 5-1 kazanan Moldova’ya karşı son 16 turunda elenmesinden kaynaklanan hayal kırıklığından sonra ciddileşin. İspanya’nın daha sonra finalde Ukrayna’yı 5-1 yenerek elde ettiği maçlara katılma şanslarını sona erdiren bir eleme. Fransız başkenti için erkekler ve kadınlar için de değerli olan bir altın madalya. Takımlara ayrılan Cumartesi günü İtalya hemen tepki gösteriyor: Tatiana Andreoli, Lucilla Boari ve Chiara Rebagliati geri dönüşte Almanya’yı yenerek podyumun üçüncü basamağına yükseldi. Maç iyi gitmedi, Almanlar güçlü başladı ve 3-1 öne geçti ama Azzurri son iki voleybolda her şeyi tersine çevirdi ve madalyayı aldı. Gösteriden kısa bir süre sonra Mauro Nespoli, Alessandro Paoli ve Federico Musolesi devreye giriyor ve İspanya’ya karşı finali domine ederek altın madalya kazanarak mükemmel bir maçın işini tamamlıyor. Sonuç, İtalyan üçlüsünü sadece üç sette mağlup eden İberyalılar için itirazsız 5-1 oldu.

Bruno ve Roner Bronz

Pazar günü ise gösteri, bileşik yarışmaların mutlak kahramanları Marco Bruno ve Elisa Roner ile başlıyor. Karma takımın iki Azzurri’si finalde Türkiye’yi 153-152 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu ve son 16’da Danimarka karşısında eşitliği sağladı. Podyuma çıkma mücadelesi, liderliği (38-37) alan, sonraki dört ok için (37-37) tutan ve ardından kritik ivmeyi (40 -39) sağlayan Azzurri için bir güç ve odaklanma gösterisidir. ). , yani rakibin son setteki geri dönüş girişimi boşa çıktı (39-38). İtalya için bu aynı zamanda etkinlik tarihinde bu bölümdeki ilk madalyadır. Ama hepsi bu değil…

Rebagliati Bronz ve Olimpiyat Kartı

Sonraki iki gün, “Olimpiyat tarzı” yinelemeli yarışın bireysel eleme günleridir, aynı hedefler üzerinde birbiri ardına oyun, eşzamanlılık yoktur. Bu bizi Avrupa Oyunlarının kilit anına, programın son iki gününe getiriyor ve olimpiyat geçişlerinde yinelemeler de yer alıyor. 28 Mayıs Çarşamba günü İtalya, Ukraynalı Pavlova’ya karşı Blues’un 27-26 kazanıp 6-4 bitirdiği beşinci sete kadar süren uzun bir mücadelenin sonunda bronz madalya kazanan Chiara Rebagliati ile birlikte kutlama yapıyor. Karma takımla Paris’e gitmeye hak kazanan İspanya Kanalları’nın eş zamanlı finali, İtalya için tek pası hak ediyor.

kahraman kompleksi

2023’te masalıyla devam edecek olan Elisa Roner’in başarısına gölge düşürmeyecek bir kutlama anı. Kappa Kosmos okçusu, Dünya Kupası ilk ayağında bronz madalyanın ardından finalde dünya 1 numarası Ella Gibson’ı yenerek altın madalyanın sahibi oldu. (29-29 Mayıs).-28), ancak Roner ikinci seti eşitleyerek (28-28) ve son dokuz oktan sekizini atış çizgisine atarak diğer herkesi 30-28, 29-27 ve 30-27 kazanarak karşılık verdi. “10”. Genç yaşına rağmen, bileşik oluşturucu böylece uluslararası bileşik karşısında kendini kanıtlıyor. Ertesi gün, pastanın üzerine krema koymak için, dünyanın bir numaralı Mike Schloesser’e karşı çeyrek final de dahil olmak üzere tüm eleme dövüşlerini kazandıktan sonra sadece finalde ve bir ev sahibi olan Marco Bruno ile bağlantı var. şanlı gümüş alır. Mavi okçu, Dünya Şampiyonasında aldığı altın madalyanın ardından Kraków’a en formda gelen Slovakyalı Joezef Bosansky’ye yenildi. Maviler ilk sette (28-28) tutunur, ardından ikinci sette (30-29) mağlup olur ve rakip arkalarında sadece kırıntılar bıraktığı için toparlanamayacak. Üçüncü voleybol hala berabere biter (29-29), dördüncü voleybol Bosansky’ye gider (29-28), Bruno “30” ile baskı yapmaya çalışır, ancak rakip “10” üzerine üç dart daha ile karşılık verir ve 146 -144 kazanır. Bundan kısa bir süre önce, Mauro Nespoli ve Alessandro Paoli’nin bireysel yarışmada finale kalarak Olimpiyat pasaportunu elde edememesi ile Blues’un talihsiz macerası kesintiye uğramıştı. İlki Alman Florian Unruh’a 6:2’lik skorla mağlup oldu, ikincisi ise Hollandalı Wijler’e karşı 6:4’lük uzun bir mücadelenin ardından sahneden ayrıldı.

diğer sonuçlar

Bahsedildiği gibi, erkekler olimpiyatlarında hiçbir İtalyan okçu podyuma çıkamadı. Sondaki altın, İspanyol Alvarino Garcia’yı 6-2 mağlup eden Nespoli’nin celladı Unruh’a giderken, diğer İberyalı Acha üçüncü basamakta podyuma çıktı. Moldovalı Olaru’yu 7:1 yenerek podyuma çıktı. Bayanlar kategorisinde Britanyalı sporcu, İspanyol Kanalları’nı 6-2 mağlup eden Healey ile birinci podyuma çıkıyor ve ödül töreninde Chiara Rebagliati’ye eşlik ediyor. Bosansky ve Marco Bruno’nun ilk iki sırayı aldığı krosta bronz, Polonyalı Przybylski’yi 149-146 yenen Türk Haney’e gitti. Bayanlarda Elisa Roner birinci, Ella Gibson ikinci ve Türkiye, Danimarkalı Gellenthien’e karşı 146-138’lik skorla Burun ile üçüncü oldu. Tekrarlı yarışın takım müsabakalarında mavi erkeklerde altın ve gümüş İspanya’ya, üçüncülük ise Hollanda’nın 6:2’lik skorla elenmesinin ardından İsviçre’ye gitti. Kadınlar finalinde İngiltere, Fransa’yı 5-3 mağlup ederken, İtalya üçüncü oldu. Karma takımlara gelince, yinelemede Ukrayna’yı 5-1 yenen İspanya altın, Moldova’yı 5-4 yenen Almanya (19*-19) bronz madalya kazandı. Estonya ve Danimarka karma takımda İtalya önünde temsil edilirken, Estonyalı çift barajdaki altın mücadelesini 156:156 (20:19) ile kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Mergim Berisha’dan Fenerbahçe’ye veda! – Fenerbahçe’den son haberler
Next post 💥ÇILGIN SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞİ! 5 Temmuz 2023 Çarşamba Sayısal Loto Sonuçları