Atletizm, Gianni Iapichino: “Henüz en iyi Larissa’yı görmediniz”

Azzurri koçu Gianni, “Fiona Ana’nın rekoru mu? Önyargılı değilim, ancak büyük bir olayın zorlukları ve ideal koşullar arayışı beni yönlendiriyorsa neden olmasın?”

Andrea Buongiovanni

C6.97 (ortalama 6.62) ile İstanbul’daki Avrupa Şampiyonası’nda gümüş dahil olmak üzere beş salon müsabakası ve üç galibiyet. Espoo’daki U23 Avrupa Şampiyonası’nda altın dahil olmak üzere sekiz açık hava maçı ve yedi başarı, Florence, Stockholm ve Monte Carlo arasındaki Diamond League’de 6.95 ile üçte üç ve tek “mağlubiyet” Chorzow’daki Avrupa Takım Şampiyonasında ikincilik (ortalama 6.79).

Uzun 2023 yılının uluslararası zirvelerinde Larissa Iapichino’nun sürekliliği dikkat çekici.Baba koç Gianni bile kısmen şaşırıyor. 19 Ağustos Cumartesi günü müsabakanın ilk sabahında (ertesi gün final) Budapeşte’de yapılacak olan Dünya Kupası’na katılmaya 27 gün kaldı. Bakış açılarını ve hedefleri belirlemek ona kalmıştır.

Cuma günkü yeni Monaco hitini bekliyor muydunuz?

“Larisa harikaydı, düşündüğümden fazlasını başardı. Çok zor bir yarıştı: Yedinci 6.70’i başardı ve Burks, Rojas ve Sawyers gibi adamlar ilk sekizde olmadıkları için yalnızca üç atlamayı başardılar.”

Platformdan uzakta sakin ve düşünceli, yukarıda dönüşüyor ve bir agonist oluyor.

Gianni Iapichino

Bunun yerine Larissa, deneyimli bir şampiyonun karakterini bir kez daha kanıtladı.

“Üçüncü atlamada 6.72 almasaydı, yine ilk sekizden elenecekti ve gece orada sona erecekti. 6.81 ile beşinci bitirmemiş olsaydı, son bir denemeyle ilk üçe giremezdi. Ve tüm yarışmanın son denemesinde tüm servis eksenini bile kullanmadan 6.95 ile uçmasaydı kazanamazdı. Yayının başında yarışmanın TV yayınının olmaması üzücü” dedi.

Neden onu takip etmedi?

“Onları konfor alanlarından çıkarmak için. Ben bir referans noktasını temsil ediyorum, belirli durumlarla bağımsız olarak başa çıkmayı öğrenmesi gerekiyor. Ancak, tribünlerde ortağım ve menajeri Silvia vardı ve ona uzaktan verdiğim birkaç ipucunu ona iletmekle harika bir iş çıkardı. Larissa’nın Espoo’ya yaptığı uzun yolculuktan döndüğünü ve hafta boyunca 21. yaş gününü kutladığını unutmamak gerekir. Yükü boşaltılmış olabilirdi.

Stockholm’de olduğu gibi büyük bir olgunluk gösterdi.

“Platform dışında sakin ve düşünceli, bu konuda dönüşüyor ve agonist, kazanan oluyor. Ona saygı duyan, hayran olan ve onu seven diğerlerine vurmak için atlıyor.”

“Daha en iyi Larissa’yı görmedin. İlk denemelerde biraz durgun olan Montecarlo’da bile değil.”

Anne Fiona May’in İtalyan çekiminin 7.11’i vizörde olabilir mi?

“Aşırı tepki vermiyorum ama büyük bir serginin zorluklarından ve ideal koşullar arayışından ilham aldığımda neden olmasın?”

Fiona’nın 1998 Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak rekor kırdığı şehir olan Budapeşte’ye randevu?

“Şimdiden çok mutluyum ama eminim ki Macaristan’a oradaki kahraman olmak için gidecek.”

Larissa on gün önce özel hukukta 27’sini geçti ve Eylül’de daha fazla sınava girecek

Gianni Iapichino

Yaralı Mihambo olmadan en tehlikeli kim olacak?

“Tatlı ve nazik bir kız olan Malaika için üzülüyorum: 2024 Paris’te tekrar yapacak. Onun hakkında Amerikan Davis diyorum. Ve sonra, her ne kadar zayıflama aşamasında olsa da, kendi tecrübesiyle Sırp Vuleta.”

Larissa, Mihambo’nun yanı sıra Montecarlo’da 2023’te onu mağlup edenleri de sahaya çıkardı: Fransız Kpatcha ve İngiliz Sawyers.

“Agropoli ve Chorzow’daki bazı garip başlatma sorunları dışında, büyük bir istikrar sağladı. Çok iltifat alıyoruz ama vazgeçmiyoruz.”

Artık Tamberi, Stecchi, Fabbri, Sabbatini ve Folorunso gibi Olimpiyat minimumuna sahip.

“2022 bir gelişim yılıydı, şimdi sağlam bir başlangıç ​​ve etkin bir uçuş aşamasıyla meyvelerini topluyoruz. Buna ek olarak, zihinsel eğitmen Marco Borgese ile çalışmanın desteklediği fiziksel ve kişisel olgunlaşma da var. Onu sadece spor anlamında değil, Roma’da yaşadığı için neredeyse her zaman uzaktan takip ediyor.

Mükemmel yapılmış görünüyor.

“55 değilse bile 120 kilo. Bu onun ideal kilosu.”

Budapeşte ile yakınlaşma nasıl olacak?

“Başlangıca kadar Floransa’da kalacağız: bir hafta yenilenme ve iki yoğun ve konsantre hafta daha. Her şeye sahibiz.

Çalışmalar ve moda şimdilik arka planda mı kalıyor?

“Olması gerektiği gibi: Ama Larissa on gün önce 27 özel hukuk sınavına girdi ve Eylül’de daha fazla sınava girecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Galatasaray’ın yeni transferi Wilfried Zaha İstanbul’da – son dakika Galatasaray haberi
Next post Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, maçın ardından Zalgiris ile konuştu!