Avrupa Oyunları: Alice Sotero, Bartolomei ve Pellacani’den sonra Paris 2024 için üçüncü geçişi yayınladı

İtalyan modern pentatlonu, aralarında Ankara’daki Dünya Kupası’ndaki başarısından sonra kalifiye olan Elena Micheli’nin de bulunduğu on yedi sporcuyla birlikte finale yükseldi.

Muhabirimiz Michela Cuppini’den

Kraków’daki Avrupa Oyunlarında İtalya için üçüncü Olimpiyat kartı. Skeet atıcılığında Martina Bartolomei ve dalışta Chiara Pellacani’nin ardından Alice Sotero, modern pentatlonda Paris 2024’e geçiş biletini aldı.İtalyan, Elena Micheli dahil 17 diğer sporcuyla birlikte finalde yer aldı. Modern Pentatlon’da, her ülkenin en iyileri kalifiye olur ve Micheli’nin (Ankara’daki Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra kazanılan) olimpiyat kartını cebinde tuttuğu Sotero, aslında çoktan Paris’tedir.

KİL GÜVERCİNİ ATIŞI

19. Blue Expedition altın madalyası, Martina Bartolomei, Simona Scocchetti ve Chiara Di Marziantonio’dan oluşan kadın skeet takımına gitti. Mavi üçlü finalde Slovakya’yı 7-1 mağlup etti. Öte yandan, son perdede Finlandiya’yı yenen erkekler skeet takımı için gümüş.

BOKS

Irma Testa, Paris 2024’ten sadece bir adım uzakta. İtalyan boksör, ikinci rauntta İngiliz Jacqueline Glynn’i yendi ve zorlanmadan da olmadı. Yarın 19 yaşında İspanyol Jenifer Fernandez Romero’ya meydan okuyacak ve bir galibiyetle Olimpiyat elemelerini engelleyecek. Kategorilerindeki en iyi dört boksör (57 kg) hak kazanır.

Eskrim

Bireysel eskrim müsabakalarının üçüncü günü, Eloisa Passaro’nun kılıç dalında bronz madalya kazanmasıyla sona erdi. Venedikli atlet, çeyrek finalde Rossella Gregorio’yu mağlup eden Ukraynalı Olga Kharlan’a 15:12 yenildi. Passaro, “Benim için büyük bir memnuniyet. Eskrimde ilk madalyamı burada, Kraków’da kazandığım için çok mutluyum. Şimdi önümüzde olimpiyatlara katılma hakkı açısından temel olacak takım müsabakaları var” dedi.

MUAYTHAI, DALIŞ VE KIRMA

Bugünkü diğer iki madalya Muay Thai’den (91 kg’a kadar Enrico Pellegrino Pellegrino’dan gümüş) ve dalıştan (Ricardo Giovannini’den bronz) geldi. Antilai Sandrini’nin dördüncü bitirdiği ve kazanan için tasarlanan pası Paris’e bırakmayı başaramadığı break dansta hayal kırıklığı. İtalya hala 63 podyumla madalya tablosunun başında yer alıyor: 19 altın, 19 gümüş ve 25 bronz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post TRANSFER HABERLERİ | Trabzonspor, Mislav Orsic ile temelde anlaştı!
Next post TRANSFER HABERLERİ – Fenerbahçe’de Cuadrado çılgınlığı! İşte aktarılan numara