Bundesliga’da hakem Stegemann, Borussia Dortmund’dan özür diledi

Gialloneri, Bochum’a karşı yapılan beraberlikte aldığı yanlış kararların bedelini ödedi ve şampiyonluğu kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı. Stegemann: “Doğru kararlar vermedim, kötü hisler taşıyorum”

Hatalardan ders alırsın. Ayrıca başkalarınınkinden. Almanya’da hakemlerin maç bittikten sonra basınla görüşmesi olağan bir durumdur. Cuma günü Bochum-Dortmund (1-1) maçında hakem Sascha Stegemann da kameralar önünde konuştu.

Borussia üç ciddi hata yaptı: İlki Bochum’un liderliği (maç 1-1 sona erdi), Emre Can’ın itişini tanımayan bir hareket. Ardından sarı-siyahlı beraberliğin ardından ev sahibinin ceza sahası içinde iki atak: Bir el dokunuşu ve hepsinden önemlisi Soares’in Adeyemi’ye geniş kapsamlı müdahalesi. Daha önce uyarılmış olan defans oyuncusu ihraç edilecek ve Borussia penaltıdan yararlanacaktı. Hummels sosyal medyada “Var’ın son yıllardaki en bariz usulsüzlüklerden birini gözden geçirmek için başvurmamasının nasıl mümkün olduğunu anlamıyorum.” O kadar bariz ki hem Stegemann hem de Alman Futbol Federasyonu maçtan sonra özür diledi.

mazeretler

Cuma günkü beraberlikle Dortmund, sadece 4 maç kala zirvedeki yerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı (Bayern’in sadece 30 Nisan’da sondaki Hertha’yı yenmesi yeterli). Stegemann’ın hatası sadece yarışa değil, tüm şampiyonaya yük oluyor. Hakem Sky Germany’ye, “Her şey Cuma günü olduğu gibi giderse, kötü duyguyu eve götürürsünüz” dedi. Dolu bir kafa ile uyuyorsun, kendine birçok soru soruyorsun. Olan her şeyi sindiremiyorum. Ben sadece bir hakem değilim, aynı zamanda bir taraftar ve insanım.” Oyun direktörü, maçın sonunda CEO Watzke, teknik direktör Terzic ve kaptan Reus’un kamarasını işgal etmesiyle yaşanan gerginliği de şöyle anlattı: “Dortmund’un şansı var. bunca yıl sonra şampiyonluğu kazanmak ve ona haklı olmaktan öte bir ceza vermezsen sinirlerini bozman anlaşılır.doğru karar vermedim, kötü uyudum ve duygulu uyandım Ertesi sabah da kötüydü.Adeyemi’nin teması ve dolayısıyla penaltıyı aradığını düşündüm ama yanılmışım.Var bunu açık ve bariz bir hata olarak görmedi ve eylemi gözden geçirmemi tavsiye etmedi. her şeyi yeniden değerlendirmek daha iyi oldu”.

ALMAN DERNEĞİ

Dfb ayrıca hatayı kabul etti: “Soares topa vurmuyor, ancak sadece rakip onun dengesini bozuyor: Bu bir faul ve bu nedenle, resimlerin gösterdiği gibi bir penaltı.” Ancak, Dortmund’da kimse puan kaybetmeyecek ve muhtemelen masanın tepesini bile geri alamazlar. Ama Almanya’da hakemler bunu yapıyor. benim hatam, hatta kusurları alenen kabul ederek, tartışmaları en azından kısmen yumuşatıyor. Bu yüzden hatalardan ders alıyoruz. Nasıl yönetildiklerini gözlemleyen başkalarınınkiler bile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Lamine Yamal Barcelona’da tarih yazdı – son dakika İspanya La Liga haberleri
Next post Trabzonspor Ankaragücü maçı hazırlıklarını sürdürüyor – son dakika Trabzonspor haberi