GALATASARAY HABER – Dursun Özbek’ten TFF’ye bir tepki daha!Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, federasyonun 1959 öncesi şampiyonluk komisyonu kurma kararına tepki gösterdi.


Özbek, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada, önceki federasyonların aldığı kararları görmezden gelmenin doğru olmadığını anlattı.


Federasyonların kimseyi memnun edecek kararlar almaması gerektiğinin altını çizen Özbek, şöyle konuştu: “Federasyonun kendisine şapka çıkarıp bir kez daha düşünmesi gerekiyor. Böylece kapıyı açar. Yarın bu derneğin aldığı kararları açıklayıp tartışacağız” dedi. Asla bitmez. Burada düşünülmesi gereken en büyük şey geçmiş. Derneklerin kararlarını görmezden geliyorum. Dernek özel bir kurumdur, kimse karışamaz. Anlayamıyorum.” ifadelerini kullandı.


Söz konusu kararın daha önce tahkime tabi olduğuna dikkati çeken Özbek, şöyle devam etti:


Derneğin çok dikkatli olması gerekiyor. Dün burada dedim ki yarın birileri ‘Bu kararı beğenmedim, yeniden bir kurul kuralım, bu konuyu yeniden inceleyelim’ diyecek.” Bunun sonu yok. Ayrıca, bu karar zaten tahkime sunuldu. “Tahkim kararını sorgulamaya başladık. Bununla birlikte, bu tahkim de bir hata yaptı. Şu anda doğru olanı yapma girişiminden başka bir şey değil. Bence bu çok uygunsuz.” “Futbolla alakası olmayan ve gündemde olan bir futbol dışı tartışma daha başlattık.” Sezon öncesi bomba gibi sezonun ortasındalar. Şimdi bunu bir yıl daha tartışacağız. Türk futbolunun gelişmesi Türk futbolunun marka değerini yükseltmeye çalışırken biz bunu kendi ellerimizle yapıyoruz. Marka değerimizi olabildiğince düşürmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Dolayısıyla Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı kararların hiçbir önemi yok. Bir sonraki dernek bu kararları gereksiz bulabilir veya uygun şekilde incelemeden karar vermiş olabilir. Bu yüzden böyle bir kaosa kapı açmanın her zaman bir karar olduğunu düşünüyorum.”


Federasyonun komite kurma kararını çok yanlış bulduklarını kaydeden Özbek, “Çok yanlış bir karardı. Konu birçok kez incelenmiştir. 40 yıl kimsenin aklına gelmemiş, 40 yıl sonra diyor ki: Gelin bu konuya bir göz atalım. Böyle bir mantık olabilir mi, böyle bir şey var mı? Bu söylendi. Çok şey var ama olayı tetiklemek yerine futbola odaklanmaya çalışıyoruz. Türk futboluna odaklanalım, bunlar yeşil saha dışında alınan kararlardır, futbolun içindeki kararlar değildir. Bazı arkadaşların hep böyle bir isteği vardır. Futbolu saha dışına çıkarmak, orada tartışmak, gündem oluşturmak arzusu var. Bence bu yanlış. Galatasaray olarak bu kararı kınıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.


Geçmişte alınan kararları görmezden gelmeyi yukarıdaki iktidarlara ihanet olarak gördüğünü belirten Özbek, konuşmasını şöyle tamamladı:


“İflas etmiş tüccarlar eski defterleri karıştırırlardı. Bu duruma geldik. Türk futbolunun buna ihtiyacı yok. Gündemi fazla yormak istemiyorum. Kulübümün olaya nasıl baktığını ve nasıl bir şey olduğunu ifade etmeye çalıştım.” şeklinde bakar. Galatasaray bu anlaşmayı sonuna kadar takip edecek. Futbol bugün vardır, bu karar bugündür. Ne işe yaradı? Bakalım UEFA’daki imajımızı ne kadar değiştirecek.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Tur, Pogacar ve Vingegaard: düello nerede kararlaştırılacak?
Next post Roma-Morata toplantısı: kulüp operasyonun fizibilitesini düşünüyor