Milan ve Sandro Tonali, De Ketelaere’i savundu: ‘İlk yıldaki benim gibi’

Rossoneri orta saha oyuncusu Dazn’a şunları söyledi: “St Lucia’daki Şampiyonlar Ligi finalini soruyorum. Pioli bana çok yardımcı oldu, başlangıçta baskıdan çok acı çektim.

Açık yürekli Sandro Tonali. De Ketelaere, Leao, Ibra, Milan’a varış, Pioli’nin yardımı ve Santa Lucia’ya küçük bir mektup. “Senden Şampiyonlar Ligi finalini istiyorum. Elbette kazanmak için.”

CDK ve Leao

Rossoneri orta saha oyuncusu bu nedenle Massimo Ambrosini ile röportaj yapan Dazn ile konuştu. Ortaya çıkan ilk konulardan biri, yaz aylarında gelen ancak henüz tam anlamıyla gelişmemiş Belçikalı bir yetenek olan De Ketelaere ile ilgiliydi: “Böyle gitmesi normal, benim de başıma gelen şeyin aynısı. Oyunlara karar vermesi için tutuldu ve baskının bedelini ödüyor. O, güvenini yeniden kazanması gereken harika bir oyuncu, ona yardım etmeliyiz. Bir maç iyi gitmeli ve sonra gerçek De Ketelaere’i göreceğiz.” Ancak Leao için başka güzel sözler: “Onu işaretlemek için iki adama ihtiyacın var. O yanarsa, bir saniyede gole gideriz. Belki de yapmadı” Geçen yılki gibi devamlılık var ama o en güçlüsü ve her zaman bu kaliteyle sahalara çıkmalı.” İbrahimovic’e küçük bir parantez: “Antrenmanda ona karşı oynamak istiyorum. Antrenman maçlarını kazandığımda onunla dalga geçiyorum ama kaybettiğinde seni öldürüyor.”

zorluk

Tonali, “Brescia zamanında biraz zorlanan” Pirlo ile karşılaştırmasından ve ilk idolünden bahsetti: “Chelsea’den Lampard! Ama sonra birkaç Rossoneri forması geldi”. Sandro, 2020’de Milano’ya katıldı ve müzakereleri şöyle anlattı: “Annem, kız arkadaşım ve menajerimle konuşmuştum. Rüyamda Milan’ı gördüm. İlk yıl zordu: Taraftar ve oyuncu olmak kolay değildi ama bir alışma döneminden sonra başardım. İlk başta bu gömleği giymek zordu, kimseyi hayal kırıklığına uğratmamaya çalışmam gereken bir noktadaydım. Her şeyin farklı olmasından korkuyordum ama Pioli ile her şeyin üstesinden geldim. Koçla çok konuştum. Ve şimdi benim yaşadıklarımı yaşayan diğer oyunculara da aynısını yapıyor. Başaramayacağımı hiç düşünmemiştim çünkü başlangıçta boş bir stadyumda oynamak bana yardımcı oldu.”

yeni kurs

Tonali, Ocak ayında iyi başlayıp kötü devam eden ve kötü bir düşüşle devam eden bu sezon hakkında da konuştu: “Milano-Roma’da yaptığımız o 5 dakikada inşa ettiğimiz kale yıkıldı. Bunu açıklayamadım. O zamanki eğitimi düşünüyorum ve bunun nasıl mümkün olduğunu anlamıyorum. Çok kırılgandık. Çare tekrar kazanmak ve cesaretle oynamaktı. Bu ayı unutmadık. Bu 7-8 maça sahip olmak delilikti, iki veya üç olabilir ama yedi çok fazla.” Grup aşamasından çıkamayacağız. Kendimize bir hedef koymadık ama iddialıyız ve özgürce oynamak istiyoruz”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post FENERBAHÇE HABER – Jorge Jesus’a bombalı saldırı! Brezilya milli takımından bahsetmişken…
Next post Galatasaraylı Futbolcular İftarda Buluştu! – Galatasaray’dan son dakika haberleri