Mourinho, Dybala ve Mihajlovic aracılığıyla Roma, Sabatini

Eski Giallorossi menajeri, sermaye kazançları durumunu (“Asla başaramadık”) ve Juve olayını (“Verilen, alınan, iade edilen:; utanç verici bir şey”) eleştiriyor. Ardından arkadaşı Mihajloviç’in anısı: “Onu çok özledim”

Ayrıldığı günden beri Trigoria’nın sportif direktörünün yedek kulübesinde dört menajerin değişip değişmediği önemli değil. Zamanın amansız geçişine rağmen, sarı ve kırmızı renklere olan aşk ve “kendi” Roma’sını en iyi haliyle görme arzusu, Walter Sabatini’nin aklından ve kalbinden asla çıkaramadığı duygulardır. Fulvio Bernardini’de geçen yıllar, José Mourinho’nun başkentteki çalışmalarından büyülenen eski Roman teknik direktörün hayatında sonsuza dek silinmez bir bölüm olacak. Kulübün art arda üçüncü Avrupa yarı finaline (son altı sezonda dördüncü) ulaşmasını sağlayan değerli bir imza: “Roma bugün, kazanan ve kazanmaya devam edecek olan rakibini nasıl ve ne zaman yeneceğini bilen bilimsel bir ekip. Sabatini, Yeni Ses Seviyesi mikrofonlarına pek çok maç kazanmak – koçun gerçekten bilimsel bir şekilde yönettiği bir grup olduğunu açıklıyor, hiçbir hamleyi kaçırmıyor. Mourinho’nun Takımla yaptığı teknik toplantıya bakın. Feyenoord’a karşı oynanan maçta gerçek bir sihir, çevreye ve takıma yüklendi, oyuna olağanüstü yaklaşabilmeleri için bir zihniyet ve duygusal dolgunlukla onları uzatmalarda sahaya geri gönderdi ve olağanüstü bir sonuçtu. /50 saniyeden itibaren Pellegrini Totti’ye karşı ve Dybala, Dybala’ya karşı kurtarırken Roma kupa dışındaydı – hepsi yakın zamanda – bu bir futbol büyüsüydü.”

DYBALA

Sabatini gibi bir ‘yetenek köpeğinin’ Paulo Dybala’nın Romanlar üzerindeki etkisini görmezden gelmesi imkansız. Arjantinli oyuncunun Kolezyum’un gölgesine girme tercihi de eski Romalı sportif direktörün fikrini etkilemiş olabilir: “Onun gibi bir şampiyonun korunmaya ve eşlik edilmeye ihtiyacı var, bunu Mourinho’dan daha iyi kimse bilemez. Dybala’nın performansının, pek çok kişiye koçluk yapmış yetenekli bir oyuncuya en iyi nasıl liderlik edeceğini bilen koçun büyük liderliğiyle de bağlantılı olduğu açık. Geçen yaz Paulo’yu bir ödül töreninde gördüm ve ona tavsiyede bulundum: Roma’ya git, psikolojin ve oyun tarzın nedeniyle Roma’da kalmak için doğru oyuncusun. En ufak bir şüphe duymadan Roma’ya gidin. Bu sizin seyirciniz, burası kendinizi tam olarak gerçekleştireceğiniz ideal şehir.” . Friedkins’in başkente transfer ücreti ödemeden gelen İtalya şampiyonasının en iyi oyuncularından birini oynamasına izin veren yöntem, taahhüt, önemli değil: “Dürüst olmak gerekirse, boş parametrelerden pek hoşlanmıyorum, çünkü taahhütleri pasifleştirmenin bedelini ödeyerek operasyonlarla idare ederken, bu tür imzalar için ‘paha biçilmez maaşlar’ vermeniz gerekiyor. Elbette, boş parametrelerin tümü Matic’e benziyorsa, o zaman onları yapmaya değer…”.

SERMAYE KAZANCI

Sermaye kazançları söz konusu olduğunda durum farklıdır. Sabatini’nin Roma’da kaldığı süre boyunca yaygın olarak kullandığı, ancak kurallara saygı duyan piyasayı şekillendirmenin bir yolu. Eski yönetim kurulu, Juventus düğmesine ve siyah-beyazlılarla davaya dokunmadan önce bunu açıklığa kavuşturmaya hevesli: “Sermaye kazançları, Roma’nın asla benimsemediği, kesinlikle benim Roma’nın sahip olmadığı bazı hilelerle bilançoları iyileştirmek için kötü bir alışkanlıktır. her zaman gerçek sermaye kazançları elde etti. Puanların verilmesi, alınması ve sonra geri verilmesine gelince, bu utanç verici çünkü bu tür bir tavrın kabul edilebilir olduğunu düşünmüyorum. Şampiyonanın kesinliği olmalı, puanlar olması gerektiği gibi olmalı, penaltının bugün hala ertelenmiş olması garip. Bu, her şeyi çok fazla kulübü etkileyen ve açıkçası Şampiyonanın düzenliliği için pek de iyiye işaret olmayan bir belirsizlik ortamında bırakıyor. Çünkü örneğin Roma gibi Şampiyonlar Ligi bölgesi için mücadele eden takımlar elbette çok utanıyorum.” Ve yine: “Bu, Avrupa’daki takımlarımızın olağanüstü anlarının aksine, futbolumuzdaki gri bir sayfa. , bu yüzden gerçekten utanç verici.”

mihajloviç

Bologna’da Sabatini ile çalışan arkadaşı Mihajlovic’i anarak: “Siniša’yı çok özlüyorum. Harika bir arkadaştı, ailelerle sık sık görüşürdük. Çok cömert, vefalı bir adam, ölümü büyük bir acı, büyük bir kayıp oldu. Düşüncelerimin onunla olmadığı bir gün geçmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Aston Villa’da zımpara rüzgarı! Son 9 maçta… – İngiltere Premier Ligi’nden son dakika haberi
Next post Spor Toto 1. Lig 35. Hafta Hakemleri Belli Oldu! – Son Dakika TFF 1. Lig Haberleri