Okçuluk, İtalya için Catez’de iyi sonuç

Avrupa Gençlik Kupası’nın Catez’deki (Slo) ilk aşaması sona erdi: Flavia Trabucco, Caterina Gallo ve Martina Del Duca için gümüş, Davide De Giovanni ve Fabrizio Aloisi için çeyrek final. İtalya madalya tablosunda üçüncü ama en çok podyuma sahip

Slovenya’nın Catez kentinde düzenlenen Gençlik Kupası’nın ilk ayağında Azzurrini, İtalya’yı madalya tablosunda üçüncü sıraya taşıdı ve karma takımlar, kadrolar ve bireyler arasında 11 podyum ele geçirdi. Bugün tek başına beş finalde yarıştılar ama hiçbiri madalyayı getirmedi: Junior recurve’de Flavia Trabucco, karma öğrenciler ve juniorlarda Caterina Gallo ve Martina Del Duca sahadan gümüş madalya ile ayrılırken, öğrenciler Davide De Giovanni (Olimpiyat) ve Fabrizio Aloisi (Bileşik) ) podyumun dibinde. Toplamda İtalya 2 altın ve 9 gümüş madalya ile yarışı tamamlarken, İsrail 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile birinci sırada yer alırken, Fransa 4 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile ikinci sırada yer alıyor. Yeni gelenlerle dolu mavi grubun büyümesini kesinlikle sağlayacak bir deplasman maçı: Hem tekrarlı hem de bileşikte maviler, belirleyici maçları teknik beceri ve azimle nasıl kazanacaklarını bildiklerini gösterdi. Şimdi, bugünün bireysel finalleri ve önceki günlerde takım finallerinin gösterdiği gibi, son birkaç günde farklı bitebilecek birçok finali ilk fırsatta alt üst etmek için bir adım daha atmalıyız.

tekler finali

Yinelemede, küçüklerde öğrenci olarak başlayan Flavia Trabucco gümüş madalya ile bitirdi: Pescara’dan atlet Elina Idensen 6:2 tarafından geçildi. Oyun, birincisi Almanlar 28-24, ikincisi Maviler 28-25 olmak üzere her iki tarafta birer setle başlar. Ama sonra Idensen, son iki kısmi galibiyet 27-26 ve 29-24 sayesinde altını almayı başardı. Davide De Giovanni, Fransız Jules Pedoux’u 2-6 yenerek erkeklerde dördüncü oldu. Transalpine hemen öne geçiyor (30-25), ardından Blues’un dönüşünden zarar görüyor (27-26), ancak bu oyunun ataletini değiştirmek için yeterli değil, aslında Pedoux tekrar hızlanıyor ve içindeki hesapları kapatıyor. son iki Set 29-25 ve 27-26. Bileşikte, Caterina Gallo da öğrenciler arasında gümüş madalya kazandı ve maçı İsrail’in Avigail Cohen’e 135-133 kaybetti. İtalyan daha iyi başlıyor ve ilk volenin 26:26’sından (28:26) sonra liderliği ele geçiriyor. Ancak rakip hemen toparlanıyor ve kontra atak yapıyor (29-24). İtalyan, üçüncü sette 29:28’de tekrar oyuna girmeye çalışır, ancak son üç ok tarafından yenilir ve 26:26 berabere biter. İkincilik, küçükler bileşik finalini 139-138 Hollandalı Aurora Janssen’e kaybeden Martina Del Duca için de ikinci oldu. İlk iki voleybolda her iki tarafta 29-27’lik bir ileri geri, ardından Janssen hızlanarak sonraki iki kısmi devrede (29-28 ve 27-26) iki sayılık üstünlük elde ediyor, Maviler son voleybolu 28- 27 kazanıyor , ancak rakibi kurtarmak için yeterli değil. Fabrizio Aloisi, öğrenciler arasında Alman Noah Nuber karşısında 142-140’lık skorla dördüncü oldu. İlk voleybol 29-29 sona erdikten sonra Azzurrino, sonraki üç voleybolu 29-27, 28-27 ve 28-27 alan rakibine ayak uyduramıyor, üçlü 10 ve 30 yeterli değil -28 Aloisi okların son turunda.

takım madalyaları

Daha yarışmanın başında İtalya da benzer performanslar sergiledi. Cesaret verici sonuçlar veren 72 sayılık yuvarlak dartın ardından maçlar hemen podyuma yakışır mücadelelere yol açtı, ancak sonuçlar farklı olmadı. Karma takımda, gençler olimpik Roberta Di Francesco ve Matteo Bilisari gümüş madalyayı Almanya’nın (Idense, Kramer) 5:1 önünde kazandı. Karma öğrenciler için iki dördüncülük. Yinelemede, Emiliano Rampon ve Ilaria Tognozzi finali Ukrayna’ya (Koyal, Ilyin) 5:3 kaybederken, yerleşkede İsrail’den Caterina Gallo ve Fabrizio Aloisi (Cohen, Hadar) 147:147 (20:147) ile talihsiz bir barajdan sonra. 00 ) geçilecek. 20*). İtalya’nın yinelemede üç gümüş madalya kazandığı takım müsabakalarında Cuma günü aynı durum. Gençlerde ilk ikisi, her ikisi de play-off’tan sonra: Matteo Bilisari, Matteo Borsani ve Francesco Poerio Pierà İsrail’e (Dror, Frenkel, Kleiner) 5:4 (28:23), Fransa’ya (Cordeau, Jakusic, Sebastian) teslim oldu. Roberta Di Francesco, Ginevra Landi ve Flavia Trabucco’yu 5:4 (24:20) yen. Öğrenciler arasında ikinciliği yine Fransa’ya (Grange, Kharchouf, Pedoux) 5-3 yenilen Riccardo Alfano, Davide De Giovanni ve Emiliano Rampon aldı. Şimdi İtalya’ya geri döndük ve bir sonraki uluslararası randevular için çalışıyoruz. İlki, Azzurrini’nin sezonun gerçek hedefine ulaşmak için daha fazla deneyim kazanması gerekeceği, Haziran başında İsviçre’nin Sion kentinde yapılacak Gençlik Kupası’nın ikinci ve son ayağı: İrlanda’da yapılacakları Dünya Kupası kategorisi. 3 Haziran’dan 3 Haziran’a kadar Limerick’te. 9 Temmuz’a kadar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Saul Alvarez, İngiliz John Ryder’ı yenerek unvanını koruyor
Next post Fenerbahçe’de dev hareket! Mane için Yeni Formül! – Fenerbahçe’den son haberler