Voleybol Superlega: sunulan sezon, takvimle ilgili tartışmalar

Lega Righi başkanı gürlüyor: ‘Bir daha asla sadece beş buçuk ay süren bir şampiyona olmayacak’

muhabirimiz Gian Luca Pasini tarafından

İtalya şampiyonasının 79. sezonu Bologna kapılarında tanıtıldı. Beklentiler ve umutlarla dolu ama aynı zamanda geçen yıla göre süper sıkıştırılmış Olimpiyat öncesi bir yılda. Trento’nun İtalya şampiyonu olması ve yeni gelen Catania’nın 26 yıllık bekleyişin ardından en iyi uçuşa geri dönmesiyle. Gelecek sezon, binlerce takvim sorunu ve yaklaşan bir uluslararası sezonun ortasında Emilia’nın kalbinde doğuyor. Dünyanın en çekici voleybolu hala burada yaşıyor ama dünyanın en güzel “şampiyonasını” kurtarmak için bir şeylerin değişmesi gerektiği söyleniyor.

22 Ekim’de

Günler birbiri ardına geçiyor, Superlega sezonu 22 Ekim’de (Trento Cisterna’da), Rio de Janeiro’daki son Olimpiyat elemesinden (8 Ekim’de sona eriyor) on gün sonra başlıyor. Ardından şampiyonluğu ödüllendirmek için playoff finallerine uzun bir yolculuk. “Mas yok. Bir daha asla bu kadar kısa bir sezon olmayacak. Bir daha asla bu kadar kısa bir şampiyonluk olmadı – bu yüzden Lig Başkanı Massimo Righi takvim gününde gürledi. Sadece beş buçuk ay süren bir sezon gerçekten yeterli değil. Bu ilk kez olmuyor ama son kez olmalı. 30 yıldır hareketin ekonomik motoru olduk ve artık onu destekleyemeyiz. Bizi her zaman destekleyen Federal Başkan Giuseppe Manfredi de burada, ancak sorunlar ondan daha büyük. “Bunun bir sorun olduğunu biliyoruz,” diye ekliyor Federal Başkan Manfredi, “ancak uluslararası ihtiyaçlar var.” Olimpiyat elemelerini zaten kaldırmış olmamız bize küçük bir avantaj sağlıyor. Fivb ile bunun hakkında konuşuyoruz. Dünya federasyonu bir çözüm arıyor, ancak küresel düzeyde İtalya’nın ihtiyaçlarını karşılayan yalnızca birkaç ülke var.” VNL’nin bir kısmını veya tamamını Ocak ayına taşıma planları olsa da … Bu arada ekonomik açıdan da önemli bir kesinlik var: Credem Banca, önümüzdeki iki sezon erkekler voleybol takımına sponsor olarak Lega’nın yanında kalmaya devam edeceğini de doğruluyor. şampiyonluklar.

İlk Süper Kupa

İtalya Kupası Dörtlü Finali Ocak ayının sonunda oynanacak (yer açıklanacak) ve sezonun ilk kupası, 31 Ekim ve 1 Kasım’da yapılması planlanan İtalya Süper Kupası olacak. şampiyonluk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post TRANSFER HABERLERİ | Milan, Chelsea’den Christian Pulisic’i renkleriyle bir tuttu!
Next post MLS ekibi Inter Miami, Lionel Messi’nin transferini resmen açıkladı – Son Futbol Haberleri