Anadolu Efes Teknik Direktörü Ergin Ataman’dan şampiyonluk sonrası dikkat çeken sözler!2022-2023 sezonunu Türkiye Basketbol Süper Ligi şampiyonu olarak tamamlayan Anadolu Efes’in teknik direktörü Ergin Ataman dikkat çekici açıklamalarda bulundu.


İŞTE ERGİN ATAMA’NIN AÇIKLAMALARI:


Pınar Karşıyaka’yı tebrik eden Ataman, yeşil-kırmızılı takımın play-off’larda çok iyi mücadele ederek finale yükseldiğini söyledi. Ataman, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka spor salonunda ağır bir atmosfer olduğunu anlatarak, şunları söyledi:


“Üçüncü maçı kazanmak ve şampiyon olmak çok anlamlı. Play-off’larda yeniden bir takım olduğumuzu hatırladık, sakatlıklarımız iyileşti, play-off sürecinde bazı sakatlıklar yaşadık. Geri adım atmadık.” Bu sezon Türkiye’de iki kupa oynandı, sezon başındaki Cumhurbaşkanlığı Kupası müzemizde, sezon sonundaki Şampiyonluk müzemizde. Elbette bununla gurur duyuyorum. Avrupa Ligi için üzgünüm. Bir hayalimiz vardı, tarihte kimsenin yapamadığı bir şeyi yapmak istedik ama başaramadık. Playofflara kalamadık, orada yapsaydık çok şey başarabilirdik. Durum böyle değildi. Bunca yıldan sonra benim için de kolay değil. Gençliğimden beri bu kulüpte profesyonel değil amatör gibi çalıştım. İleride hikayede Anadolu Efes’in efsanesi olarak anılırsam ne mutlu bana. Böyle bir değişiklik gerekliydi. Kendi başıma neye karar verebilirim? Hayatta bazı riskler, bazı değişiklikler almanız gerekir. Hayatım boyunca bana meydan okundu. Bu benim için yeni bir meydan okuma. Ülkemi Yunanistan’da en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım. Anadolu Efes basketbolda evim, kulübüm. Kendilerine önümüzdeki sezonda başarılar diliyorum” dedi.


Beş yıldır harika bir hikaye yazdıklarını kaydeden Ataman, “Belgesel dostları da burada. Sezona üçüncü Avrupa Ligi şampiyonluğunu kazanmak için başladılar, bu olmadı. Dramla bitti.” Başaramadık. Anadolu Efes’te Avrupa Ligi’nde ilk kez başarısız bir sezon geçirdik. “Anadolu Efes’te her şey bitti, Ergin Ataman gidiyor zaten, bu takım sezonu bitirmez, o gidecek.” diğerleri karakterimizi hatırlattı.


Ataman, Anadolu Efes’te çıktığı beş yıllık macerada kaç kupa kazandığını hatırlamadığını belirterek, şunları söyledi:


“Vicdanım rahat, içim rahat. Benim için kolay değil, bir meydan okuma. Bu Sarp (oğlu) için zor olacaktır. Sarp bu süreci bizimle birlikte yaşadı, çok inatçı bir Anadolu Efes.” Taraftar, Anadolu Efes taraftarı. Bu ayrılığa en çok o üzülür. Bu meslekte, bu işte bunlar var. Gideceğiz, belki bir gün döneriz, belki oradan kupayla döneriz, belki şunu yaparız “Başka bir yere gidiyorum ama Türklerle yeni bir misyonumuz var. milli takımda olimpiyat elemeleri var. Bu yüzden hala buradayım, buradayım. Ben tek gidiyorum, Sarp burada beni temsil etmeye devam edecek.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Maignan alışkanlığı (penaltıları kurtarma) bozmuyor. Ve Milan için, transfer edilemeyen birkaç oyuncudan biri.
Next post Arena, dünyayı dolaşan koç