Galatasaray engelsiz Aslan Topu düzenledi – Galatasaray'dan son dakika haberiGalatasaray Kulübü, tekerlekli sandalye basketboluna ve yeni kurulan Galatasaray Paralimpik Akademisi'ne destek amacıyla “Engelsiz Aslanlar Balosu” düzenledi.


Organizasyon Çırağan Sarayı'nda kulüp başkanı Dursun Özbek, eşi Mesude Özbek, başkan yardımcısı Metin Öztürk, yönetim kurulu üyeleri, Galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımı başantrenörü Sedat İncesu, takımın teknik ekibi ve oyuncularının yanı sıra futbol A takım kaptanı Fernando'nun katılımıyla gerçekleştirildi. Törene Muslera, futbolcular Kerem Demirbay ve Serge Aurier, erkek basketbol takımı kaptanı Göksenin Köksal ve oyun kurucu Buğrahan Tuncer, çeşitli sektörlerden sporcular ve Galatasaray camiasından çok sayıda kişi katıldı.


Topdan elde edilecek gelir, tekerlekli sandalye basketbol takımı ve Galatasaray Paralimpik Akademisi'nin giderlerinde kullanılacak.


Başkan Dursun Özbek, organizasyon öncesinde basına açıklama yaparak şunları söyledi: “Bu balonun organizasyonunun iki amacı var. Birincisi Galatasaray camiasının bir araya gelerek kulübe faydalı toplantılar yapması. İkincisi ise Avrupa ve dünya şampiyonu olan engelli aslanlarımıza destek olmak. Bu desteği hak ediyorsunuz dedi.


Özbek, Galatasaray Paralimpik Akademisi projesine ilişkin ise şunları söyledi: “Basketboldan başlayarak tüm engelli sporcuların yer alacağı akademiye yönelik tedbirlerimizi aldık. İnşallah kısa sürede meyvelerini alacağız” dedi.


Akademinin teknik direktörlüğünü Başantrenör Sedat İncesu'nun üstleneceğini belirten sarı-kırmızılı kulübün başkanı, şöyle konuştu: “Sedat antrenörü bu işe gönül vermiş ve bu işi aşka dönüştürmüş bir teknik direktör. Son derece başarılıdır. Kendisi “Akademinin başkanı olmayı hak ediyor” değerlendirmesini yaptı.


Belediye Başkanı Özbek'in eşi Mesude Özbek, projeyi kendisinin geliştirdiğini anlatarak, “Bu proje için çok çalıştık.” dedi.


“GALATASARAY PARALİMPİK OYUNLARINA KATILACAK”


Kulüp başkan yardımcısı Metin Öztürk, sarı-kırmızılıların Paralimpik branşlarda da ön sıralarda yer alacağını açıkladı.


Galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımının kazandığı uluslararası kupaları hatırlatan Öztürk, “Başkanımız Dursun'un önderliğinde 2017 yılında da burada bir balo düzenlendi. Oradan gelen cömert bağışlarla engelli aslanlarımız uzun süre ligde hakimiyet kurdu.” Artık Sedat hocamızın liderliğinde uluslararası başarılara yükselecek bir takımımız var.” Paralimpik. Bunun üzerine çalışıyoruz. Bu gece bunun başlangıcı. Önümüzdeki dönem Galatasaray'ın sadece futbolda değil Paralimpik Oyunları'nda da atılımlarının başlangıcı olacak” dedi.


Öztürk, Galatasaray'ın sadece bir futbol kulübü olmadığını anlattı:


“Galatasaray, Türkiye'de olimpik sporları tanıtan ilk kulüp oldu. Florya'dan elde ettiğimiz geliri futbol altyapısına ve amatör branşlara aktaracağız. Amatör branşlarda başarılı olabilmek için sürekli bir gelirin olması gerekmektedir. Yönetim sürecimizde yeniden yapılanmayı tamamlayacağız.” Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile anlaşma imzalandı. Bu bizim için yıllık 1 milyar liraya yakın faiz yükünden kurtulmak anlamına geliyor. Bu para amatör branşlara harcanırsa Avrupa çapında başarılı bir kulüp haline gelebiliriz. Dursun Özbek Yönetim bunu en geç iki ay içinde başaracak ve faiz yükünü ortadan kaldıracak. Hem stopajdan elde edilecek gelir, hem de kulübün yaratacağı kaynak, Florya'dan elde edilecek parayla Galatasaray'ın amatör branşlara ve olimpiyatlara sporcu göndermesinin devamlılığını sağlayacak. Aksi takdirde bu, başkanın cebine bakmak anlamına gelir. Diğer kulüplerde bir başkan 15-20 yıl görevde kalıyor. Bizim durumumuzda bir yöneticinin ortalama görev süresi 1 yıl 9 aydır. Başarısız olmadan ilerleyemezsiniz. Galatasaray bu sezon sponsorluk ve tribün gelirleri açısından çok farklı bir performans sergiledi. Diğer kulüplerin de bizi örnek alacağından eminiz. “Sadece Galatasaray değil diğer takımlar da amatör sektörde sürdürülebilir başarı için mücadele edecek.”


“Çok önemli bir gün yaşıyoruz”


Galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımı başantrenörü Sedat İncesu, projeyi ülkesine olan vefa borcunu ödemek için kullanmak istediğini söyledi.


Sarı-kırmızılı takımla birçok uluslararası kupa kazanan İncesu, şunları söyledi: “Bütün kupaların kendi tarihi vardır. Hepsi çok zor sezonlarda, çok çalışarak kazanılan kupalardır. Onlara bir kupayı daha eklemek istiyoruz. Hayattayız.” “Çok önemli bir gün. 2005 yılında Galatasaray'ın 100. yılını kutluyoruz.” “Tekerlekli basketbol takımımız kuruldu. Cumhuriyetimizin 100. yılında Galatasaray Paralimpik Akademisi projemizi hayata geçiriyoruz. Bunu Türkiye'ye borçlu olduğumuzu düşünüyorum. “Sadece tekerlekli sandalye basketbolunda değil, Paralimpik sektöründe de büyük tecrübe kazandık.” değerlendirmesinde bulundu.


“Projeyle tüm bedensel engellilere ulaşarak onlara Paralimpik alanlarının yolunu göstermek istiyoruz.” diye konuştu:


“Engellilerimizin hangi sektörlerde yetenekli olduklarını belirlemek için uzmanlarla çalışarak destek olmak istiyoruz. O zaman madalyalarınız hakkında konuşmak istiyoruz. Benim için çok anlamlı bir proje. Belki de aldığım tüm kupalardan daha anlamlıdır.” Kazandım. Türkiye'de Galatasaray'da yetişmiş bir teknik adam olarak bu, ülkeme bir saygı duruşudur.” “Sanırım bunu borçluyum. Elbette kupaların tadını çıkarmak güzel ama bu projeyi yapmak zorundaydık.”


Sedat İncesu, bir spor okulu gibi çalışacaklarını açıkladı: “Önceliğimiz kulüpte var olan branşlardır. Öte yandan spor okulları mantığıyla, ulaşabilenlerden daha az engelli olan herkese ulaşmak istiyoruz.” Sadece gözlerinizi hareket ettirin. Amacımız tüm Paralimpik disiplinlerinde uzman kişiler eşliğinde rehberlik yaparak faaliyet göstermek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Roma oyunsuz ve yüreksiz. Scamacca, ne gol!
Next post Sen: "Bazı sığ oyuncular fırsatı kaçırdı"