Kasımpaşa Teknik Direktörü Sami Uğurlu'dan penaltı açıklaması!

Trendyol Süper Lig'in 27. haftasında Kasımpaşa, deplasmanda F.Bahçe'ye 2-1 mağlup oldu. Lacivert-beyazlıların teknik direktörü Sami Uğurlu, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Maç sonrası Ülker Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında Uğurlu, sözlerine maçla ilgili değerlendirme yaparak başladı. Maçı kaybetmelerine rağmen oyun içerisinde istediklerini elde ettiklerini belirten Uğurlu, takımın enerjisini ve gücünü bildiklerini vurguladı.


Üst üste alınan galibiyetlerin ardından Kasımpaşa'nın oyununun herkes tarafından takdir edildiğini belirten Uğurlu, şöyle konuştu: “Bu bilinçle geldik. Oynanan oyun bizim için çok önemli. Genç oyuncuları çekmek için elimizden geleni yapıyoruz. Puan olarak üstteyiz ama hepimizin bir hedefi var. Bu Avrupa Kupası için.” “Olduğumuz kadar yakınız. Kasımpaşa'nın her maçta oyununu geliştiren ve bölüm bölüm üstünlük kuran bir takım olduğunu biliyoruz.” açıklamasını yaptı.


Uğurlu, F.Bahçe'nin maça defans odaklı başlayacağını bildiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:


Bizden korktuklarını ve üç defansif orta saha oyuncusuyla oynayacaklarını biliyorduk. Orta sahada çok gol atan Aytaç ve Hajradinovic'i durdurmak için bunu yapacaklarını biliyorduk. Bizimki.” Buradaki tren Sadiku'ydu. İlk yarıda uzun top dışında zar zor dışarı çıktılar. Golü attık ve öne geçtik. Ancak böyle bir deplasmanda 2 golle mağlup olmak üzücü. Daha da üzücü olanı ciddi mücadele veren, çaba gösteren, toplam bütçesi 5.5 milyon euro olan bir Kasımpaşa takımının olması. Bu oyunu bu bütçeyle oynayabilirsek saygıyı hak ederiz. Bazıları ‘Bunu göremiyoruz.’ Her iki taraftan da saygı duyuyoruz.”


F.Bahçe'nin sahaya çıkardığı oyuncu grubunun işlerini kolaylaştırdığına dikkat çeken Uğurlu, şöyle konuştu: “Böyle bir şey bekliyorduk ve bu yüzden Sadiku'yu seçtik. Bu alanı çok iyi bilen Sadiku, iki oyuncuyla çok iyi oynayabilir.” Kolay. Merkez savunma oyuncularını bire bir koordine ettik. F.Bahçe hamle yaptı ve santrforu oyuna soktu. “Burada da işimiz kolaylaştı. Geçişleri doğru yaparsak sonuç alabiliriz. Olacaktır.” Çok iddialı olacağım ama F.Bahçe'nin oyununun oyun ve taktik olarak bizi zorladığını söyleyemem. Önlem alınabilirdi ve biz de bunu yapmaya çalıştık” dedi.


“Burada kazanamamak ve puan alamamak üzücü”


Sami Uğurlu, Tadic'in Hajradinovic'in ayağına bastığı yerin en az sarı kart gören yer olduğunu vurgulayarak, ceza sahası pozisyonuyla ilgili de şunları söyledi:


“Penaltıya baktım ama çok fazla penaltı bulamadım. El doğal bir pozisyondadır. Topu elinizin üzerinde tutarsanız bir el gibi görünebilir. Topun yönü hiçbir şekilde değişmiyor.” Bir şeyin hedef alındığını çok net görebiliyorsunuz. Büyük takımlar için şunu söylüyorum, çok ciddi bütçeler harcanıyor, büyük emekler veriliyor. “Fenerbahçe'nin oyuncu giderlerini karşılayacak bir bütçemiz var. Bize bu seyirciyi, bu stadı verirlerse yaparız, şampiyonluk yoluna gireriz. Her takım adına doğru kişilerle hareket edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ne yazık ki Avrupa'ya gittiğimizde doğru sonuçlar alınamayacak ama bunu çeşitli yenilgiler takip edecek. F.Bahçe'nin böyle bir şeye ihtiyacı yok diyorlar ama bugün vardı ve aldı. Tüm oyuncularımı oyunlarından ve plana uydukları için tebrik ediyorum. Herkesi tebrik ediyorum.”


Uğurlu, ceza sahası pozisyonunda hakemi suçlamadığını sözlerine ekleyerek, şöyle konuştu: “VAR'ın sebebi budur. Ancak Hajradinovic'in bileği sıkıştırılıyor ve devam ediyor, Da Costa tekme atıyor ve devam ediyor. VAR pozisyonunu 2 buçuk dakika izleseniz bu pozisyon netlik kazanmayabilir. Oyuncumla konuştum. Eli doğal bir pozisyondadır. Burada aranacak bir şey var. Ben kendim görmedim. Penaltı pozisyonuna penaltı diyeceğim ama iki faulü net göreyip önceden kafanızı çevirirseniz bu penaltıyı da verirsiniz. o devam etti.


Uğurlu, oyuncusuyla pozisyonu görüştüğünü belirterek sözlerini şöyle tamamladı:


“Oyuncunun eli doğal bir pozisyonda. 'Elimi çektim, hissetmedim bile.' “dedi. Top dönüşünü veya yönünü değiştirmez. Eli doğal pozisyonundadır. Yine de atış yaparsanız topun yönü değişir. Oyuncuyla konuştum, bizim için üzücü oldu. Hakemlere şunu söyledim: “Beş kez kenarda baktım, hiçbir şey göremedim.” Ben de öyle söyledim. Sezon başında antrenmandaydım ve şöyle dedim: “El doğru pozisyondaysa ve topun yönü değişmiyorsa bu penaltı değildir.” “Bize söylediniz ama değildi. bunun gibi. Burada kazanamamak, puan alamamak üzücü oldu. Çok üzgündüm. Ancak bizim için her şey yolunda gidiyor.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Macar şutu Bari'de icat edildi. Schianchi'nin büyük icatları
Next post Aouar'dan Çelik'e, Mou'nun gözünü diktiği kişiler