Okan Buruk ve Fernando Muslera, F.Bahçe maçı öncesi açıklamalarda bulunduGalatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ve tecrübeli kaleci Fernando Muslera, Süper Kupa'da oynanacak F.Bahçe maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.


OKAN BURUK'TAN AÇIKLAMALAR:


İki büyük takımın, tarihlerinde pek çok kupa kazanan iki takımın finali. Süper Kupa'yı istiyoruz. Kupa kazanmak en büyük hedefimiz. Şampiyonayı kazandık. Şimdi bu kupayı kazanmak için buradayız. Son maçtan sonra bizim için beklentiler daha da arttı. Burada çok güzel bir atmosfer var. Stadyum ve saha çok güzel. Bunun oyuna olumlu etkisi olacaktır. Futbol anlamında ilerlemeye devam ettiğimiz bir maç olsun. Biz antrenörler olarak bunu çok istiyoruz ama sahada oynanmayabilir. Yarınki maç farklı olacak. En önemlisi Türkiye'yi temsil ediyoruz. Türkiye’yi temsil eden bir oyun olsun. Keşke rakibimizle birlikte burada oturabilseydik. Böyle bir karar verdin. Futbolun ön planda olduğu bir derbi olacak ve kazanacağız.


“FENERBAHÇE çok bekledi sonra”


Bayern Münih ve F.Bahçe karşısında da öndeydik. F.Bahçe uzun top oynamayı tercih etti, pas olmadı. Oyunu geriden kurduk ve ilk yarıda bize çok izin verdiler. İkinci yarıda oyuncu değiştirerek baskı kurmaya çalıştılar. İlk yarıda topa yüzde 60'ın üzerinde sahip olduk. F.Bahçe beklenenden daha geride bekledi. Hem biz hem de rakibimiz benzer 4'lerle çıktık. Galatasaray'ın iki defans oyuncusu ve Torreira dışında defans oyuncusu yoktu. Bireysel yeteneklere bağlıdır. Bu açıdan her iki takım da beklentilerin altında kaldı. Bu pek çok soruna neden oldu ve istatistiksel olarak konuşursak iyi bir şey değildi. Yarın daha iyisini yapmak istiyoruz. Takımların yarın daha rahat edeceğini düşünüyorum. Bizden, sizlerden ve taraftarlarımızdan gelen baskı çok büyük. Oyuncular kaybetmek istemez. Geçen yıl bunu göremedik. Çok rahat bir maçta 3-0 galip geldik. F.Bahçe kendi sahasında bile daha temkinli oynadı. Bu bir strateji. Uygun önlemler alınacaktır. Stratejimiz aynı olmaya devam edecek.


“Hakemler oyuncuları korumalı”


Icardi'nin yüzünde kırık oluştu. Üç farklı darbe aldı. Tekrar söylemek istiyorum; hakemlerin de oyuncuları koruması gerekiyor. Hakemlerin onları korumaması durumunda bu tür molaların yaşanması son derece normaldir. Hakemlerden oyuncuları daha fazla korumalarını isteyeceğim. Hakemlere saldırı oldu, hep birlikte kenetlendik, onları koruduk, yanlarında olduk. Hakemlerin de sahadaki oyuncuları koruması gerekiyor. Icardi bizimle antrenman yaptı. Oynayıp oynamayacağına yarın karar vereceğiz…


“FRED ŞEYLERİ DEĞİŞTİRECEK”


Fred'in gelişiyle işler değişecek. İrfan da böyle bir oyuncu ama Fred daha hareketli, hareketli ve bloklar arasında daha iyi oynayabiliyor. Bu fark yaratacak. Orta sahadaki bu boşluk zaman zaman bizim için avantaj olacak. Orta sahayı daha rahat geçebiliyoruz. Yarın oyun daha da değişecek.


Turkuvaz Media Digital muhabiri Okan Buruk, Tarık Demir şunları söyledi: “İsmail Kartal şunları söyledi: 'G.Saray'ın oyuncuları, Kadıköy'deki derbi karşısında 55.-60. dakikalardan sonra kendilerini yere atarak vakit geçirdiler. Bu konuda bir şeyler söylemek ister misiniz? ?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi:


“Çok şey söyleyebilirim. Şunu söyleyebilirim ki, hakem sorumluluğu her zaman F.Bahçe oyuncularının elindeydi. Oyunculara saygı duyulmalı. F.Bahçe oyuncularının sahadaki tüm davranışlarına saygı duyuyorum. Oyuncularımıza da saygı duyulmalı. Onlar bu.” Hepsi yüksek rütbeli oyuncular. Oyuncuları suçlamak yerine her iki takım oyuncusunu da korumalı ve saygı duymalıyız. “Oyunculara ne kadar baskı uygularsak oyun kaliteleri de o kadar düşüyor. Hem F.Bahçe'ye hem de Galatasaray'a destek verelim, onlar da bunu yapacaklardır.” Ben her iki takımın oyuncularına da iyi niyetle destek vermek istiyorum.


Turkuvaz Medya Dijital muhabiri Görkem Ağgündüz'ün sorusu: “Penaltı atışlarına hazırlandınız mı?” ve “Bu alanda bir antrenmanınız yok. Bu sizin için dezavantaj olur mu?” Okan Buruk’un sorulara yanıtı şöyle oldu:


“Normalde Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız için her Şampiyonlar Ligi maçında sahada antrenman yapılıyor, taktik antrenman yok. İnsanların görebileceği bir yerde taktik antrenman yapılmıyor.”


FERNANDO MUSLERA'DAN AÇIKLAMALAR:


Galatasaray'da 16 kupa kazandım. Futbolcuysanız tek motivasyonunuz kupa kazanmaktır. Sahaya çıkmanın başka bir motivasyonu yok.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post La Gazzetta dello Sport – Hayatın tüm pembeliği
Next post Spalletti, De Laurentiis ile birlikte Napoli'nin fahri vatandaşlığını aldı