Allegri, Juve-Napoli arifesinde konferansta

Juventus koçu büyük maçın arifesinde: “İyileşmeyen tek kişi Weah. Hedefimiz ilk yarıda geçen yıla göre daha fazla puan almak.”

Filippo Cornacchia

Pogba mı? Hayır, Napoli. Massimiliano Allegri, yarın Napoli'ye karşı oynayacağı büyük maça olağan formülle ve Inter'in olası kontra atağıyla masanın tepesinde başlıyor: küçük adımlar ve minimum. hedefler. Juventus antrenörü şöyle devam ediyor: “7 Ocak'tan itibaren bu hedefi aklımızda tutmalı ve çok fazla heyecanlanmadan yolumuza devam etmeliyiz.” Monza'nın ardından dışarıdan büyük bir coşku var. Pazar günkü yenilgiye rağmen Napoli'nin Inter'e karşı birçok şansı vardı ve 17 puanla iyi bir deplasman rekoruna sahip oldu. Juventus'un onlara karşı oynadığı son birkaç maçta yalnızca bir kez kazandığından bahsetmiyorum bile. Bir yıl önce evinde ağır bir dayak yedik ve değeri hâlâ önemini koruyor. Takımımın kazanma isteği ve arzusuna sahip olmasını bekliyorum. Basınç? Juventus'un güzelliği de bu; ne olursa olsun sezon yarın bitmiyor. Olumlu ve olumsuz anlarda dengeyi korumak önemlidir. Eğer iyi olursak ve biraz da şansımız varsa hedeflerimize ulaşırız” dedi.

İŞTE YİNE MAZZARRİ

“Mazarri'yi yedek kulübesinde bulduğum için mutluyum” diye ekliyor, “çünkü Napoli için her şey söz konusu değil ve bu yüzden kesinlikle iyi bir maç olacak.” Artık Kim'e sahip değiller ama takım güçlü: zor ve karmaşık bir oyun olacak. De Laurentiis'e ve Juventus'a yönelik dış saldırılara tepkiniz var mı? Livorno koçu, “Ne yaptığımızı ve nasıl çalıştığımızı düşünmeliyiz” diye sözünü kesiyor.

ŞÜPHE DANILO-ALEX

Allegri, yönetmen koltuğunda Manuel Locatelli'yi buluyor (“Manuel iyi. Weah dışında hepsi iyileşti”) ve Brezilya'nın savunma sorununu son dakikada çözecek: “Danilo ile Alex Sandro arasında bir seçim yapmam gerekiyor, bu Ol.” Her ikisi için de maçı iptal edeceğim. Gatti büyüyor, üç yıl önce Lega Pro'da olduğunu unutmayalım: çok büyük ilerleme kaydetti. Cambiaso zeki ve futbol oynamada çok iyi: Sol ya da sağ onun için hiç fark etmiyor. Vlahoviç mi? Herkes gibi o da iyi gidiyor: penaltılar veriliyor ve hata yapmanıza bile izin veriliyor.

POGBA mı? YORUM YOK

Son olarak, anti-doping savcılığının son birkaç saatte dört yıl diskalifiye edilmesini talep ettiği Pogba hakkında. “Henüz bir şey söyleyemem, sonraki adımları bekliyoruz. Paul ve ben başlangıçta mesajlaştık, sonra birbirimizi tekrar görmek için bu durum geçene kadar bekleyeceğiz. Allegri şu sonuca varıyor: “Bu beş maçı düşünelim, transfer piyasasını değil, bunu sonra göreceğiz.”Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Beşiktaş, F.Bahçe derbisinin hazırlıklarını tamamladı – Beşiktaş'tan son dakika haberi
Next post İşte Süper Lig'de 2023/24 sezonunun 15. haftasında son durum