Eca, Al Khelaifi, Süper Lig'den vazgeçerse Juventus'tan dönmeye açık

Avrupa'nın bir numaralı kulüp federasyonu, Süper Lig'i unutmak şartıyla Bianconeri'nin dönüşüne açık. Juventus'un yanıtı Reuters'e verildi

Bunu kollarını açarak bekliyorlar ama önce ECA başkanı Nasser Al Khelaifi'ye göre “aptalca” bir proje olan ve Juventus'un kapılarını açan Süper Lig'den vazgeçmeliyiz. UEFA ve FIFA tekelleri konusunda Avrupa'nın kararı beklenirken, Katar liderliğindeki, Andrea Agnelli'nin yerine iki yıl önce ayrılan ve tamamen özel şampiyonaya odaklanan Avrupa kulüpleri birliği arasındaki çıkmaz devam ediyor. Real Marid ve Barcelona ile birlikte hâlâ başka bir Şampiyonlar Ligi hayali kuran tek kulüpler.

DUYURULAR

Ancak PSG Başkanı Al Khelaifi için dün ECA toplantısının sonunda yinelediği gibi hiçbir tabu yok: “Aptal bir proje olarak gördüğüm şeyi yapmayı bırakırlarsa, her zaman memnuniyetle karşılanacaklar.” Açık bir mesaj Yani, geri dönmek için UEFA ile yakın işbirliği içinde, özel Süper Lig'in saldırısını reddeden ve yalnızca büyük takımların sportif ve her şeyden önce ekonomik garantilere sahip olduğu bir tür kapalı ulusötesi şampiyona yaratmayı amaçlayan Eca ailesine. Real Madrid ve Juventus'un, taraftarların Milan dahil diğer İtalyan takımları gibi önde gelen İngiliz kulüplerini çekilmeye zorlamasının ardından geriye kalan tek kulüp olan Barselona'nın desteğiyle düzenlenen bir plan. Ancak Al Khelaifi'nin açılışı Torino kulübü tarafından ele alınmadı: “Juventus'un basın servisi Reuters ajansına bilgi verdi – şu anda ECA'ya dönme olasılığını araştırmıyor.” En azından Avrupa Birliği'nin kararına kadar. 21 Aralık'ta görüşünü verecek olan Adalet Divanı, UEFA ve FIFA'nın spor müsabakalarının düzenlenmesi konusundaki tekelleri hakkında görüş bildirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Galatasaray'da penaltı tartışması! Tete ve Barış Alper Yılmaz…
Next post Abdullah Avcı'nın Trabzonspor'daki transfer sözleri!