Emre Belözoğlu: Avrupa kupalarına katılmak için elimizden geleni yapacağızAnkaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Trendyol Süper Lig’in 9. haftasında Beştepe tesislerinde oynanacak İstanbulspor maçının hazırlıklarına devam ederek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Ankara’ya geldiğinden beri herkesin desteğini aldığını belirten Belözoğlu, şöyle konuştu: “İyi bir başlangıç ​​yaptık. Milli tatilde çalışma fırsatımız oldu. İstanbulspor’da teknik direktör değişikliği oldu ve bu değişiklikler buna yol açtı: “Planlarımızı değiştirmemiz lazım. Yeni bir oyun oynamak isteyecektir. İyi. “Hazırız, yakaladığımız ivmeyi sürdürmek istiyoruz. Taraftarımız ve yönetimimiz bizden hedefi olan bir takım olmamızı bekliyor. Ankara’da olmaktan mutluyum” dedi.


Belözoğlu, Fenerbahçe ve Başakşehir’de iyi dönemler geçirdiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:


“Başlangıçta kazanmak önemlidir. Tek galibiyetimiz var, kazanmayı alışkanlık haline getirip ön blokta oynayan bir takım olmamız lazım. Avrupa Kupası’nda oynayan tüm takımların başarılı olmasını istiyoruz. Başakşehir’le önemli işler yaptık.” Geçen yıl. Bu sezon 5. takımın Avrupa’ya gitmesini istiyoruz.” “Geçen sezon ülkemiz adına topladığımız puanlarla onların başarısına ortak olduk. Sivasspor ve F.Bahçe’nin de katkısı oldu. Trabzonspor da iyi bir sezon geçirdi.” Avrupa kupalarına katılmak için elimizden geleni yapacağız. Avrupa’da oynayacak bir takım oluşturmak istiyoruz.”


Teknik direktörlük kariyerindeki 100. maçına İstanbulspor maçıyla çıkacak olan Belözoğlu, şunları söyledi: “Sayısal olarak değerli. Daha da önemlisi oynamak istediğim oyunu aktarıyor. Aslında başarıyı paylaşıyorum ve başarısızlıkta kendimi öne çıkarıyorum. Burada da öyle olacak. Başarıyı paylaşacağız” değerlendirmesini yaptı.


“Zalimin bile bir gün karşılığını alacak bir hayatı vardır.”


Emre Belözoğlu, İsrail’in Gazze’deki Filistin halkına yönelik saldırılarına da yanıt vererek şunları söyledi:


“İnancı ne olursa olsun, vicdan sahibi her insan bu görüntüleri görmekten rahatsız olur. Üzgünüm ben de insanım ve bu süreçle ilgili hiçbir şey yapamam. Kudüs bizim ilk kıblemizdir. Dünyada zalim ve zalimlerin mutlaka cezasını çekeceğine inanıyorum. Ülke olabilir, kişi olabilir.” Bir topluluk olacak, karşılığını mutlaka alacaktır. Zalimlerin kazandığı bir dünya görmedim. Var, birçok örneğini gördüm. İnşallah o günleri göreceğiz. Filistin halkı özgürlüğü hak ediyor, onlar kendi ülkelerini yönetebilecek çok güçlü bir halktır. Belki de ülkemiz, devletimiz yüksek sesle onun yanındadır. Allah onlardan da razı olsun. Atalarımız ve kıymetli büyüklerimiz, nerede olursa olsun sıkıntılı toplumun yanında oldular. Devlet olarak örnek bir tutum sergiliyoruz. Çok üzgünüm ama zalimin de bir gün kaderinin karşılığını alacağı bir hayat vardır.”


“Montella ile ikili ilişkisi olan biriyim”


Sarı-lacivertli takımın teknik direktörü, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılan milli takımı tebrik ederek, şunları söyledi: “Milli takımda iyi bir oyuncu grubu var. Derneği yönetenler sahanın içini Montella’ya bıraktı.” Ben Montella ile ikili ilişkileri olan biriyim. Fikir “Fikir alışverişinde bulunuyoruz. Kendisi değerli bir teknik direktör. Kendisine çok başarılar diliyorum. Milli takımın başında kim varsa desteklemeliyiz, o ay-yıldızı temsil ediyor” dedi.


Milli futbol takımı teknik direktörü Vincenzo Montella ile görüştüklerini anlatan Belözoğlu, şöyle konuştu: “Kendisiyle hem imza atarken hem de EURO 2024’e katılım garantisi verirken konuştuk. Onu tebrik ettim. Milli takım kadrosuna talimat vermek istemiyorum ama Bahadır Han Güngördü çok iyi bir performans gösteriyor. Yarıştığı zaman oyuncu oluyor.” “En büyük dileğim oyuncu yetiştiren bir takım olmak. Önce yarışacağız, sonra Bahadır gibi kıymetli kardeşlerimizi Türk futboluna kazandıracağız.” Bahadır’ın geldiği noktada bizden önceki antrenörlerin katkısı daha fazlaydı. En büyük isteğimiz buradan milli takıma katılacak oyuncu sayısının artmasıdır” dedi.


GENÇLERBİRLİĞİ KULÜP BAŞKANI NİYAZİ AKDAŞ’A CEVAP


Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş, TSYD Ankara Kupası’na ilişkin şu yorumu yaptı: “Ankaragücü teknik direktörünün alt ligden bir takımla hazırlık maçı oynanmaması gerektiğini söylemesi üzerine Pazar günkü maç iptal edildi.” sorusuna şu şekilde cevap verdi:


“Üzgünüz çünkü Ankara’yı çok seviyoruz. Burada Anadolu insanının samimiyetini gördük. Sayın Cumhurbaşkanının bilgi eksikliğinden dolayı fevri bir açıklama yaptığını düşünüyorum. Hiçbir kulüple ilgili olarak böyle bir açıklama yapmadım, bizim de zaten böyle bir açıklama yapmaya hakkımız yok. Mevcut stadımızın sahasının çok sorunlu olduğunu düşünüyoruz. Durumun böyle olduğunu gördük. Yönetimden bunu korumasını istedik. Şu anda 4 oyuncumuz sakat ve altyapıda oyuncularımızı görme fırsatımız olmadı. Mevcut oyuncuları ve kulübe katılacak oyuncuları görmek için altyapıyla hazırlık maçı yapmak istedik. Kulübüm hakkında düşünmem gerekiyor, onun için önemli olan Ankaragücü’nün çıkarlarıyım. Kim “Başkan olarak kim olursak olalım, bir kulübü kötülemek bizim işimiz değil. Başkana yanlış bilgi verildi.”


Sakatlanan oyuncularla ilgili de bilgi veren Emre Belözoğlu, şunları söyledi: “Kitsiou’nun durumunu biliyorsunuz. Ali Sowe idmanlara yeni başladı, oynayıp oynamayacağına henüz karar vermedik. Radakoviç’in sakatlığı var, dönmek üzere.” Mujakic’in sakatlığı var. Bu oyuncular geri döndüğünde güçlü olacağız” diyerek sözlerini şöyle tamamladı:Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post En iyi oyuncuların sıralaması: Wembanyama’dan Haliburton’a, 50-26. sıralar
Next post Golf, İtalya’nın 2024’te turda yedi oyuncusu var