Golf, İtalya’nın 2024’te turda yedi oyuncusu var

Chicco başlangıçta Amerika ile ayrılacak: “Yazdan Olimpiyat Oyunlarına kadar daha fazla Avrupa”

Ryder, İtalya’yı tüm golf dünyasının gözüne sokan küresel bir başarıydı. Şimdi burada bundan yararlanmanın zamanı geldi. Golfçü sayısının artıp artmayacağını, yeni kulüplerin açılıp açılmayacağını, turist sayısının artıp artmayacağını göreceğiz, bunu önümüzdeki aylarda ve yıllarda göreceğiz, ancak İtalyan golfünün de hızlanması için en iyi sonuçlara ihtiyacı var.

2023 yılı, büyük tur olan DP World’de memnuniyet açısından biraz cimri geçti, Challenge’da ise dört farklı kazananla (Matteo Manassero, Lorenzo Scalise, Andrea Pavan ve Francesco Laporta) gerçekten zafer kazandı ve toplamın iki katı sayesinde Manassero’nun beş başarısından biri. Ve tam da bu zaferler sayesinde 2024’teki DP Dünya Turu’nda tam kartlara sahip en az yedi oyuncumuz olacak, o zaman sayıyı artırabilecek bir Eleme Okulu da olacak. Bu yıl kartlarını onaylayan Guido Migliozzi ve Molinari kardeşler Edoardo ve Francesco ile birlikte, 2-5 Kasım tarihleri ​​arasında büyük finalin yapılacağı bir yarışın daha planlandığı Challenge’ın kazananlarından oluşan bir dörtlü de olacak. İspanya’nın Mallorca kentinde yalnızca ilk 45’e girenler kalifiye oldu. Sonunda genel sıralamada ilk 20’ye girenler kategoride bir üst sıraya çıkıyor. Scalise, Pavan ve Manassero sırasıyla 6., 7. ve 8. sırada yer alıyor ve şimdiden belli bir yükselmenin eşiğindeler. Laporta, Hainan Açık’ta Çin’deki 3.lüğü sayesinde dört seviye birden yükseldi ve şu anda “Mallorca Yolu”nda 15. sırada, aritmetik yeterlilikten sadece bir adım uzakta.

Hesaplamalar

Laporta artık rahatlayıp gelecek yılın planlarını yapmaya başlayabilir. Muhteşem 20’den çıkmak için sıralamada arkasındaki altı oyuncunun onu geçmesi gerekiyordu. Ancak bunun gerçekleşmesi için, altı takipçinin turnuvadaki ilk 6 sıranın tamamını işgal etmesi gerekiyor ve onun ilk 30’a girmesine izin verilmiyor. Kısacası, altı kişiden birinin yedinci ya da daha kötü bitirmesi ve Laporta’nın terfi etmesi yeterli. Bu nedenle Apulian, yalnızca bir yıllık “araf”tan sonra DP dünyasına tamamen geri dönecekti. Manassero’nun zirveye dönüşü de çok önemli. Matteo golfümüzün dehasıydı; dramatik bir teknik ve duygusal krize girmeden önce on yıl önce Wentworth’te PGA Avrupa Şampiyonasını kazandı. Üç ya da dört sezon boyunca yavaş ama istikrarlı bir yükselişe geçti ve sonunda onu hak ettiği yere geri getirdi. Bu arada hem özel hem de spor hayatına yön veren Francesca ile evlendi. Matteo, kendisi için kadro yaptığı iki turnuvayı kazandı: önce Danimarka’da, ardından İtalya’da Golf Nazionale di Sutri’de. Gazzetta’ya şunları söyledi: “Francesca bana denge sağlıyor ve stresi uzaklaştırıyor. Sadece varlığıyla olaylara daha geniş bir bakış açısı kazandırıyor. Her anı net ve sakin bir şekilde ele alıyor ve bu bana çok iyi geliyor. Onunla iki kez.” Bir caddy ve iki galibiyet olarak bu bir tesadüf olamaz. Ama en güzeli onunla belli anları, belli duyguları paylaşabilmek.”

Yarım tahıl

Gelecek yıl, yedi kişi arasında, birkaç ay önce tüm ailesiyle birlikte İtalya’ya, Londra’da uzun yıllar geçirdikten sonra 2020’de taşındığı Los Angeles’tan ayrılarak Torino’ya dönen Francesco Molinari de olacak. Bu nedenle Avrupa yarışlarında daha büyük bir varlık bekleyebiliriz. “Şu anda kartlarımı en azından Haziran ayına kadar Amerika’da oynamak istesem bile durum kesinlikle böyle olacak. Maalesef turnuvadaki farklar o kadar büyük ki kazanılacak puanlar için elimden geldiğince orada oynamaya devam etmek mantıklı geliyor. O zaman belki yaz aylarında Olimpiyat Oyunlarına kadar Avrupa’ya daha fazla yer vereceğim.” Chicco yarından itibaren kardeşi Edoardo ve Migliozzi ile birlikte Endülüs Açık’ta yarışacak. DP Dünya Turu’nun sadece dört yarışı kaldı, İspanya’nın ardından Katar, Güney Afrika’da duracak ve sezonu 16-19 Kasım tarihleri ​​arasında Dubai’de tamamlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Emre Belözoğlu: Avrupa kupalarına katılmak için elimizden geleni yapacağız
Next post Galatasaray – Beşiktaş MAÇINI CANLI İZLE | Süper Lig CANLI MAÇ