Eskrim: Garozzo’dan Fiamingo İtalya’nın Plovdiv’deki Avrupa Şampiyonası için 24 kişilik kadrosuna

16-18 Haziran tarihleri ​​arasında Bulgaristan’da bireysel madalyalar verilecek, Marini kayıp (sakatlandı). Askeri birlik üyesi olmayan Rusya ve Beyaz Rusya’dan uygun sporcular

Paris 2024 yolunda bir durak daha: 24 Azzurri, 16-18 Haziran tarihlerinde Plovdiv’de yapılacak olan 2023 Avrupa Bireysel Eskrim Şampiyonası’na çağrıldı (takım müsabakası ay sonunda Krakow’da yapılacak). Tommaso Marini forma giyemeyecek (omuz problemiyle mücadele ediyor) ve teknik direktör Stefano Cerioni erkekler maçı için Guillaume Bianchi, Alessio Foconi, Daniele Garozzo ve Filippo Macchi ve maç için Martina Batini, Martina Favaretto, Francesca Palumbo ve Alice Volpi ile anlaştı. erkeklerin bir kısmı kadını aday gösterdi. Antalya’da düzenlenen son Avrupa Şampiyonası’nda İtalya 4 altın, 7 gümüş ve 3 bronz madalya ile madalya tablosunda birinci sırada yer aldı. Daniele Garozzo, Marini ve Avola’nın önünde folyoda altınla tek bireysel şampiyonluğu kazandı.

Değişim

Bu kez puanlar Paris 2024’teki Olimpiyat elemeleri için geçerli ve bireysel yarışmalar Plovdiv’e taşındı. Kraków’da Olimpiyat elemeleri için puan verilmiyor, Polonya Ruslara ve Belaruslulara vize bile vermiyor. Ve FIE tarafından tarafsız ve askeri olmayan olarak tanınan Rus ve Belaruslu eskrimcilerin dönüşü için bir fırsat olabilir. CSKA ile bağlantılı büyük isimlerin neredeyse tamamı katılamayacak. Şimdilik erkekler kılıcında Artem Sarkysian, kadın kılıcında Iana Berkmurzova, Polina Khaertdinova ve Evgeniya Zharkova kayıtlı. Kadınlarda kılıç Valeria Kobzeva, Alena Lisina ve Anna Smirnova.

kılıç ve kılıç

Sabre antrenörü Nicola Zanotti, erkekler yarışması için Luca Curatoli, Michele Gallo, Matteo Neri ve Luigi Samele’yi aday gösterdi; Kadınlar arasında Michela Battiston, Martina Criscio, Rossella Gregorio ve Chiara Mormile podyuma çıkacak.

Epe için teknik direktör Dario Chiadò Gabriele Cimini, Valerio Cuomo, Davide Di Veroli ve Federico Vismara’yı çağırırken, kadınlarda Rossella Fiamingo, Federica Isola, Mara Navarria ve Alberta Santuccio madalya peşinde olacak.

program

Plovdiv’de her gün iki madalya veriliyor: 16 Haziran’da erkekler epe ve kadın flöre için, 17 Haziran’da kılıçlılar ve kılıçlar için ve 18 Haziran’da erkekler flöre ve kadın kılıç için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Beşiktaş Konyaspor maçı CANLI – Beşiktaş’tan son haberler
Next post Mauro Icardi Galatasaray’da kalacak mı? Erden Timur’dan flaş açıklama!