Euroleague: Bayern, NBA darbesi Serge Ibaka’yı imzaladı

İspanyol pasaportlu Kongolu uzun adam, 14 yıl ve binden fazla NBA maçının ardından Avrupa’ya geri dönüyor. Bu olağanüstü bir Euroleague olacağa benziyor

Büyük ölüm çanı, Serge Ibaka ile bir yıllık sözleşme imzaladığını açıklayan FC Bayern Münih’ten geldi. İspanyol pasaportlu Kongolu uzun adam, 14 yıl ve binden fazla NBA maçının ardından Avrupa’ya geri dönüyor. Geçtiğimiz sezona Milwaukee’de sadece 15 maçla başlayan ve ardından Indiana’ya transfer olan oyuncu, burada hemen serbest bırakılarak NBA kariyerine son verdi ancak 1989 doğumlu (208 cm) oyuncu hâlâ Avrupa’da söz sahibi olabiliyor. Kemba Walker (Monaco), Jabari Parker ve Willy Hernangomez’in (Barselona) eklenmesinin ardından, Euroleague’in yıldız olmayı vaat eden bir NBA Halifesi daha karşımızda.

kim

2019’da Toronto şampiyonluğu, Ibaka’nın iki kez (2012 ve 2013) ligin en iyi şut blokçusu seçildiği ve üç kez (2012, 2013 ve 2014) en iyi savunma beşlisinin parçası olduğu kariyerinin doruk noktasıdır. Bayern Münih’in İtalyan GM Daniele Baiesi bu nedenle potanın altında trenin play-off’larda ilerlemesini sağlamak için harika bir gözdağı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post 💰1 dolar ne kadar? | 17 Eylül 2023 itibarıyla döviz kuru
Next post 💰1 dolar ne kadar? | 19 Eylül 2023 itibarıyla döviz kuru