F.Bahçe yönetim kurulu üyesi Selahattin Baki'nin şampiyonluk odağı!

– “Bu sene şampiyon olmak bizim için çok önemli. Son 10-11 haftada Avrupa Kupası maçlarımız var, Süper Kupa maçımız var. Sezonun geri kalanında ciddi düşüşler ve artışlar yaşanabilir.”

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı ve taraftarlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Baki, yarışın artık sona yaklaştığını açıkladı.


Taraftarların her zaman olduğu gibi takıma yoğun bir şekilde destek verdiğini anlatan Baki, şöyle devam etti:


“Hep aynı şeyi söylüyoruz ama bundan sonra hem yurt dışında hem de Kadıköy’de alacağımız destek çok büyük. Bir şeyleri bir arada tutmak istiyorum, gerçekten tamamen farklı bir toplulukuz. Bu sene şampiyon olmak bizim için çok önemli. Son 10-11 haftaya başladığımızda arada Avrupa maçlarımız var. Süper Kupa maçı var. Sezonun geri kalanında önemli düşüşler ve yükselişler görülebilir. Bunu sadece Pendikspor maçı için söylemiyorum. Bizi desteklemeye devam etmelisiniz. Dış etkenlerle ne kadar çok işimizin olduğunu anlamaya başladılar sanırım. Kuruluşumuzun başlangıç ​​döneminde “Zaferin Rengi” filmini mutlaka izlemelisiniz, o zamandan beri adını duyuyoruz. Görsünler bakalım, nasıl bir ruh üflendi, Atatürk'le, Türklükle kaynaştı. Buna baktığınızda ne kadar özel bir topluluk olduğumuzu anlıyorsunuz. O ruhla tribünlerde vereceğimiz enerjiyle bu takımı şampiyon yapacağız. O halde böyle bir topluluk olduğumuzu unutmayalım. Ben bir Türküm ve Allah'ın izniyle bir F.Bahçe taraftarıyım. Lütfen hiçbir F.Bahçe taraftarı bunu unutmasın. Teşekkür ederim.”


“BU YIL ERTELEDİĞİMİZ FUTBOLCULAR BÜYÜK KATKILAR YAPIYORLAR.”


Gecenin ödül kazananlarından Ferdi Kadıoğlu ve Cengiz Ünder'in performanslarıyla ilgili soruyu yanıtlamaya devam eden Selahattin Baki, takımdaki bir oyuncuyu diğerinden ayırt edemediğini vurguladı.


Baki, böyle bir tercihin çok zor olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Benim için bu, en sevdiğim çocuğumu veya kardeşlerimi seçmek gibi bir şey. Hepinizin buna katkısı oldu. Bildiğiniz gibi Cengiz bizim için çok kritik maçları kadife ayağıyla çözdü. Ferdi çalıyor.” “Lokomotif gibi, nereye koyarsanız koyun. O bizim.” “Bu sene transfer ettiğimiz oyuncuların büyük katkısı oldu. Burada doğru isimlerin olduğunu düşünüyorum ama karar veremiyorum, şöyle anlatayım. Bugün kim gelirse gelsin o olur.” Tamam benim için sorun olmazdı. Bir açıklama yaptı.


Törenle ilgili konuşan Baki, şunları söyledi:


“Benim için son derece güzel, olumlu bir akşam çünkü tribünlerde bulunduğum süre içerisinde ÜNİFEB’in 1907 yılındaki ilk kuruluşuna şahit oldum. İlk kurucu üyeler arasında çok değerli arkadaşlarım var, yönetimde birlikte görev yaptığım, Fenerbahçe'ye hizmet ettiğim değerli arkadaşlarım da var. O gün F.Bahçe ışıl ışıl parlıyordu. Bu onun yüzüydü, onun geleceğiydi; bugün onun ışıldayan yüzü. Bu çeyrek asırda pek çok arkadaşımın pek çok mevkilere, önemli mevkilere ulaştığını gördüm ve görüyorum ki, onlar da Fenerbahçe'yi hiç unutmadılar, Fenerbahçe'mize katkı sağlamaya çalışıyorlar. Bu yüzden bu gece hem mutlu hem de şanslıyım. İstanbul'da eski dostları görünce yaşlandığımızı da hissettim. Çeyrek asır geçti. Beni davet etmeleri ve unutmamaları beni çok mutlu etti. Bugün F.Bahçe ailesi, futbolcularımız, sporcularımız, yöneticilerimiz ve Yüksek Kurul Başkanımız hep birlikte. Dediğim gibi, yaşasın, yaşasın Fenerbahçe'nin aydınlık yüzü, aydınlık geleceği ÜNİFEB.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Rai'nin tarihi yüzü Franco Zuccalà hayatını kaybetti
Next post Kış Olimpiyatları: Fransız Alpleri 2030 ve Salt Lake City 2034