Fenerbahçe’den Eski Başkan Aziz Yıldırım’a Flaş Tepki! Rakamlar yalan söylemezFenerbahçe Başkan Yardımcısı Erol Bilecik, hafta içi basın toplantısı düzenleyen Aziz Yıldırım’ın yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Bilecik, Aziz Yıldırım’ın başkanlığı döneminde sarı lacivertli takımın toplam borcunu da ortaya çıkardı.


Erol Bilecik, Twitter hesabından şu ifadeleri paylaştı:


“Derneğimizin eski başkanı Aziz Yıldırım Bey’in mali konularda benim ve eski değerli yöneticimizin adını andığı açıklamalarını üzüntüyle takip ettim.


Mayıs 2018’de göreve geldiğimizde finansal raporlarım uluslararası muhasebe standartlarına uygun olarak hazırlanmış ve konsolide edilmemiştir. Bağımsız denetim sadece Futbol A.Ş. tarafından gerçekleştirilmiştir. kanunun gerektirdiğini yaptı. kendi başına yapıldı. Özetle üyelerimize mali konularda gerekli bilgiler verilmemiş, gerekli kriterlerde raporlanmamış ve bunu doğrulayacak bağımsız bir kuruluş da bulunmamıştır!


Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere bağımsız muhasebe firması Ernst & Young (EY) tarafından hazırlanmış; Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin 31 Mayıs 2018 tarihinde sona eren yıla ait konsolide mali tablolarını ve bağımsız denetim raporunda yer alan pasif tablosunu aşağıda detaylı olarak görebilirsiniz.Toplamda:

Kısa vadeli yükümlülükler: 1.2023.832.512 TL

Uzun vadeli yükümlülükler: 1.980.327.258 TL

Toplam yükümlülükler: 3.184.159.770 TL


31.05.2028 avro kuru: 5.2064

Toplam yükümlülükler: 611.585.696 Euro


Sevgili Fenerbahçe taraftarları,


Rakamlar yalan söylemez! 612 milyon Euro’yu seninle paylaştım. Aynı denetim disiplini ile ve olası tüm olumsuz koşullara rağmen bu borç seviyesi 31 Aralık 2022 itibarıyla 386 milyon Euro’ya düşürüldü.


Aziz Yıldırım Bey’i gerçeklere bakmaya davet ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Super Mario, Nintendo üç yeni oyun duyurdu. Ve bu yıl iki tanesi çıkıyor
Next post U21 Avrupa Şampiyonası’nda İngiltere, İsrail’i yenerek çeyrek finale yükseldi. Almanya neredeyse bitti