Giannis Antetokounmpo: “Kaybetmek başarısızlık değildir.” Video

Elenen Milwaukee yıldızı gibi her şampiyon, yenilgilerden ders alması gerektiğini bilir.

Milwaukee, 5. Maçı ve onunla birlikte NBA Basketbol Konferansı’nın yarı finallerine giden treni yeni kaybetti. Maçtan sonra Giannis Antetokounmpo yüzünü buruşturuyor.

MVP unvanı için bir yarışmacıydı, Bucks’ı normal sezonun en iyi takımıydı. Bunun yerine Miami Heat’e (şimdi New York ile karşı karşıya gelecek) kaybettiler. O kadar şaşırtıcı bir yenilgi ki, bir muhabir Giannis’in muhteşem yanıtını destekleyen meşru bir soru sordu. Kahraman olarak gelecek hayali kuran tüm çocuklar tarafından görülmeyi ve takdir edilmeyi hak eden bir sportmenlik dersi. Evet, çünkü bir şampiyonun büyüklüğü, başarının coşkusunu nasıl deneyimlediğinden çok, yenilgiye nasıl tepki verdiğiyle ölçülür.

SORU

Milwaukee’li Yunanlıya Bucks sezonunun başarısızlık olarak kabul edilip edilmeyeceği soruldu… Ve Giannis, “Başarısızlık kelimesi sporda yoktur. İyi günler ve kötü günler vardır. Kazandığınız günler ve rakiplerinizin kazandığı günler vardır, ancak her şey daha fazla başarıya doğru bir adımdır, çünkü sporda her zaman atılacak bir adım daha vardır.” Antetokounmpo bir keresinde kutsal bir canavardan yardım istedi: ” Ne düşünüyorsun? 15 yıl forma giyen ve 6 yüzük kazanan Michael Jordan, diğer 9 sezonunun başarısız olduğunu mu söylüyorsunuz?”

DÜĞME

Hiçbir alıntı, tüm zamanların en iyisi olan Michael Jordan’ın dediği gibi: “Kariyerim boyunca 900’den fazla şut kaçırdım, neredeyse 300 maç kaybettim, 26 kez takım arkadaşlarım bana galibiyeti emanet etti.” vurdum ve yanlış anladım. Birçok kez başarısız oldum. İşte bu yüzden her şeyi kazandım.” Bu son adım her şeyin anahtarıdır. Başarısızlık, sporda bile vardır, ama öyle görülmemelidir. Zamanlardan ve sıralamalardan oluşan bir dünyada, olur. o gün daha güçlü olduğunu kanıtlayan bir rakibe karşı gol atamıyormuş gibi davranır. ama bu sadece bir kayıptır. ve çoğu zaman yeniden inşa etmenin veya başarıya giden yolu bulmanın en iyi yolu olabilir. nelson mandela gibi biri, hayat hakkında çok şey biliyordu. “Asla kaybetmem, kazanmam veya öğrenmem.”

KORKU YOK

Gerçek şu ki, bir sporcu, bir takım gibi, bir koç gibi, yenilgiyle korkusuzca yüzleşmeyi bilmelidir. Yoksa asla öğrenemez. Bir yıl önce Scudetto’dan Piolis Milan, Aralık 2019’da Atalanta’yı 5-0 yendikten sonra anka kuşu gibi yeniden doğdu. Tam 30 yıl önce, Franco Ballerini, Paris-Roubaix’i Duclos Lassalle tarafından çekilen bir fotoğrafta kaybetti. Kazandığını düşündü ve kısa süre önce ölen babasına adamak istedi. (O gün) daha güçlü bir rakibe karşı bitiş çizgisinde başarısız olmuştu. Ama elinden gelenin en iyisini yaptığı için bunu bir başarısızlık olarak görmemeyi başardı. Ballerini, 1995 ve 1998’de Roubaix’in iki efsanevi edisyonunu kazanana kadar daha da detaylı çalıştı ve hazırlandı. Pioli, Mandela, Jordan ve Antetokounmpo gibi dansçılar, her zaman “Kazanmak her şey değildir. Kaybetmek bir hiçtir…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Spor Toto 1. Lig 35. Hafta Hakemleri Belli Oldu! – Son Dakika TFF 1. Lig Haberleri
Next post Lamine Yamal Barcelona’da tarih yazdı – son dakika İspanya La Liga haberleri