Goggia: “Hedef buydu ama mükemmel değildim”

Sofia, Super-G'deki başarının ardından: “Pek iyi hissetmedim ama önemli noktalarda iyi iş çıkardım. Fede gibi 23 başarı mı? Bu kayak yapmaya uygun bir yarışma” dedi.

Marisa Poli

Şaşırmış ve yeni zorluklara hazır. Sofia Goggia'nın 23. kariyer Dünya Kupası başarısından sonra: “Biraz şaşırdım” dedi bitişte RAI'ye, “7 puanla geri döndüm ve St. Moritz'deki Super-G'de bu asla kolay olmadı, referansınız yok.” “95/100 avantajını görünce kendi kendime dedim ki, diğerlerini beklemem lazım. Yol boyunca pek de iyi olmayan bazı hislere kapıldım, kendimi biraz yeniden keşfetmem gerekti, diyelim doğaçlama sanatını. Her zaman pist dışında uzun süre vakit geçirdim ama pistin üç kilit noktasındaki rampaları çok iyi idare ettiğimi ve orada fark yarattığımı düşünüyorum.”

süreç

Dome sezonun ilk üç devinde ilk 10'da yer aldı, yaz aylarında yapılan çalışmalar faydalı oldu. Sofia, “Ben daha çok hızlı disiplinlere yönelik bir kayakçıyım, ancak bundan tek başıma geçimimi sağlayamam” diye açıkladı Sofia. “Bugün yokuşlarda o kadar başarılı olduğumu sanmıyorum çünkü bazı bölümlerde biraz eğildim.” “Temiz değildim. Ama amaç buydu.” Cervinia'daki çifte iptalin ardından sezonun ilk hız testinde zaten tonu belirledi: “Hızla başlamanın zamanı gelmişti” diye itiraf ediyor Goggia, “burada, St. Moritz oldukça iyi gitti. Ama rekabet zorlu, teknikerlerle analizler yapıp yarın ve ertesi gün elimden gelenin en iyisini yapmam gerekiyor.” Programda hâlâ yokuş aşağı koşu ve Super-G var.

rekabet

Federica Brignone, 23. başarı numarasıyla Dünya Kupası'nı birden fazla kez kazanan İtalyanlar sıralamasında zirveye yerleşti. “Biz farklıyız: O daha teknik, ben daha çok kısa mesafe koşucusuyum. Bu yarışma memnuniyetle karşılanıyor çünkü kayak sporuna olan ilgi sürüyor ve İtalya'da buna ihtiyacımız var” dedi.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post İşte Süper Lig'de son durum! 24. Hafta – Süper Lig'den son dakika haberleri ve fotoğraflar
Next post Trabzonspor'dan Beşiktaş maçı sonrası flaş paylaşım! – Trabzonspor'la ilgili son dakika haberleri