Inter-Udinese: Noel'deki emsaller

Koç, selefleri Spalletti, Mancini, Mazzarri, Stramaccioni, Ranieri ve Leonardo gibi Friulyalılar tarafından çoktan mağlup edilmişti: 2022/23'te dış nakavt çok sert bir darbeydi.

Andrea Ramazzotti

Simone Inzaghi, Udinese'ye karşı oynanacak maçın Inter için en az üç nedenden dolayı bir tuzak olabileceğini biliyor: 1) Rakibinin değerini ve Verona'ya karşı son beraberlikte (3-3) taşıdığı öfkeyi biliyor. -iyi sıralama çizin; 2) Her ne kadar son zamanlarda küçük ve orta ölçekli takımlara karşı önemli olgunluk işaretleri göstermiş olsa da, takımı daha düşük seviyedeki bir rakiple karşılaştığında asla tam anlamıyla güvenmiyor; 3) Nerazzurri'nin Bianconeri'ye yönelik olumsuz geleneğini bilir. Özellikle Noel tatilinden önce ve sonra.

Hediyeler olmadan Noel

Inter taraftarları 16 Aralık 2017'yi hâlâ hatırlıyor: Icardi ve takım arkadaşları, tüm stadyumun söylediği bir Noel şarkısı eşliğinde şenlikli bir San Siro maçında masanın tepesindeydi ve Bianconeri'ye meydan okuyordu. Şenlikli bir öğleden sonra olması gerekiyordu ve bunun yerine Oddo'nun adamlarının Spalletti'yi (3-1) kazanmasıyla sona erdi. O andan itibaren kriz başladı, ancak Udine'de ikinci maçta alınan galibiyet (4-0) sayesinde bu durum onların dördüncü sırayı almalarına ve altı yıllık bekleyişin ardından Şampiyonlar Ligi'ne dönmelerine engel olmadı. Inter tarihinin sayfalarını karıştırırken, Roberto Mancini'nin yakın zamanda Walter Mazzarri'nin yerine yedek kulübesine döndüğü 7 Aralık 2014'e geliyoruz.

Udinese, Meazza'yı Bruno Fernandes (2020'den itibaren United'da) ve Thereau'nun golleriyle 2-1 kazandı. Mancio'nun geri dönüş hayalleri büyük ölçüde azaldı. Udinese yedek kulübesinde kim vardı? Inter'de görev yaptığı dönemde Bianconeri ile oynadığı maçlarda iyi sonuçlar elde edemeyen Andrea Stramaccioni. 6 Ocak 2013 Epifani gününde Stramas Nerazzurri, Di Natale'nin atağı ve Muriel'in golüyle Friuli'ye (0-3) yenildi, ancak ikinci yenilgi de çok sert oldu, son gün 2-5 mağlup oldu. San Siro yenilgisinde. bu da Stramaccioni'nin onayına ilişkin son şüpheleri ortadan kaldırdı. Onun yerine çoğunluğu Thohir'e devretmenin eşiğinde olan Moratti, Mazzarri'yi istiyordu ve o da Udinese'ye karşı olan olumsuz geleneğe saygı gösterdi… Noel'de ve o sıralarda: 9 Ocak 2014'te Inter, Friuli'de mağlup oldu. Maicosuel'in golüyle. Ancak Leonardo'nun, 23 Ocak 2011'de 3-1 mağlup olan Friulian'lara (Inter teknik direktörü olarak ilk hayal kırıklığı) ve 3 Aralık 2011'de Isla'nın Meazza'ya attığı golle kaybeden Ranieri'ye karşı oynadığı maçlara ilişkin olumsuz bir anısı da var. 0-1 mağlup oldu.

Simone'un emsali

Ancak geçmişin ötesinde Inzaghi, her şeyden önce bir yıl önce, daha doğrusu 18 Eylül 2022'de, adamlarının Sottil'in adamları tarafından 3-1 mağlup edildiği zamanı hatırlıyor: Barella 5 dakika sonra öndeydi, Nerazzurri Skriniar'ın adamları sayesinde galip geldi. Bijol ve Arslan'ın kendi kalesine attığı şutlar. Sezon sonunda 12 yenilgi alan ve İtalyan şampiyonu Napoli'nin -18 puan gerisinde yer alan takım, yedi günde üçüncü yenilgisini aldı. Az çok mevcut emsaller göz önüne alındığında Simone, yarın gece dikkatini dağıtmanın yasaklanacağını çok iyi biliyor. Daha da fazlası, Noel çok yakında olduğundan…Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Trabzonspor 2-3 Kasımpaşa | MAÇ SONUCU – ÖZET – Trabzonspor'dan son dakika haberleri
Next post 💥ÇILGIN SAYISAL LOTO ÇEKİLDİ! | 31 Ocak 2024 Çarşamba Sayısal Loto Sonuçları