Jacobs, ne oldu? Florida’ya kaçışın arka planı

Olimpiyat şampiyonunun geri dönüşünün ayrıntılı analizi, cumartesi günü kiosklardaki dergide mevcut. Ayrıca Udinese’den Samardzic’e özel bir etkinlik de var

“Paolo ile işbirliği sona erdi. Birlikte İtalyan ve dünya atletizm tarihini yazdık, güzel anları paylaştık. Ama hayatın evreleri var ve biz yollarımızı ayırmanın doğru olduğu sonucuna vardık. Uyarıcılar açısından da topyekün bir değişime ihtiyacım var.” Bu sözlerle Marcell Jacobs, antrenörü Paolo Camossi yetkilisinden 8 yıl sonra boşandı. O kadar dikkat çeken boşanma olayı, Cumartesi günü Gazzetta dello Sport ile birlikte Sportweek’in gazete bayilerinde kapağında yer aldı. 100 metrede (ve 4×100 metrede) Olimpiyat şampiyonunun hikâyesini yakından takip eden gazetecimiz Andrea Buongiovanni, Jacobs’un Florida’da az sonuçla ama çok sayıda sakatlık antrenmanıyla geçen sezon sonunda neden bunu yapmaya karar verdiğini açıklıyor Rana Reider ile birlikte, sprinter El Dorado’da, Carl Lewis ve Usain Bolt gibi sadece iki büyük ismin başarabildiği bir hedefe ulaşmak için: 100 sprint’te Olimpiyat altınını tekrarlamak.

Paris’i fethetmek

Marcell’in henüz Paris’e geçiş iznini alamadığını unutmadan: hadi zaten kalifiye olan 10 İtalyan’ın kim olduğunu, pratik olarak kalifiye olanları ve her şeyden önce İtalya’nın finaldeki 384 maçın ötesine geçmesini sağlayacak mekanizmaları öğrenelim. oyunlar. Peki Pellegrini’den Tamberi’ye hangi sporcularımız performanslarını artırmak için antrenör değiştirdi? Dergimiz yarın Olimpiyat sayfasını çevirdikten sonra bu yaz Inter’e bir adım uzaklıkta olan Udinese’li orta saha oyuncusu Lazar Samardzic ile ilginç bir özel röportaj sunuyor. Babasının müzakerelere müdahale edip anlaşmayı başaramamasının nedenleri, Berlin doğumlu kendisinin Sırbistan adına oynamaya karar vermesinin nedenleri, zayıf yönleri ve hırsları: Samardzic her şeyi açıklıyor. “Büyük bir yarışa hazırım” diyor, “ama iki yıl içinde daha da hazır olacağım.” Kafamda ve vücudumda. Kendimi her zaman kaleye daha yakın oynamak isteyen bir sokak futbolcusu gibi hissediyorum.” Salı günü Şampiyonlar Ligi’nde Benfica ile karşılaşan Inter’den bahsetmişken: 1965’te San Siro’da Jair’in oynadığı ünlü Şampiyonlar Kupası finalini hatırlayalım. Sihirbazlar, panterler ve makumbların da aralarında bulunduğu 77.000 seyircinin önünde karar verildi. Bir başka ilginç röportaj da, basketbol yıldızı 35 yaşındaki Gigi Datome’nin, ayrıldıktan sonra Azzurri’deki ve Olbia’dan Milano’ya, NBA ve İstanbul aracılığıyla kariyerinin yirmi yılını anlatan röportajı. Fenerbahce 2017’de Euroleague’i kazanmıştı. “Olimpia ile son iki şampiyonluk en iyi sondu.” Şimdi ne yapacağımı iyice düşünmem gerekiyor ama artık sabahları ağrısız uyanıyorum ve bunu keyifli buluyorum…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Arda Güler’in Real Madrid’e dönüş tarihi belli oldu! – Real Madrid’den son dakika haberleri
Next post Dzeko’nun F.Bahçe’deki golü VAR incelemesinin ardından iptal edildi!