Japonya Rallisi, Toyota ezici: Evans, Ogier’e liderlik ediyor

İngiliz, sondan bir önceki etabın ardından Fransız ve Finli Rovanpera’nın önünde yarışta liderliğini sürdürüyor. Lappi, Tanak ve Katsuta toparlanırken Mikkelsen, Gryazin ve Kajetanowicz’in önünde WRC2’deki liderliğini sürdürüyor

Nico Patrizi

– JAPONYA

Hakimiyeti Toyota GR Yaris Rallisi1 2023 Dünya Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan Japonya Rallisi’nde rakip üreticilerin “hayatta kalanları” Cuma günkü zorlu etaptan yaralarını sarmak zorunda kalırken, Japon otomobilleri genel sıralamada ilk üç sıradaki yerini sağlamlaştırdı. Elfyn Evans 1 dakika 15 saniyelik farkla hala açık ara önde Sebastien Ogier Görünüşe göre beşinci özel aşamada “temas”tan kurtulmuş. için üçüncü sırada Kalle Rovanpera, görünüşe göre Dünya Kupası’nın “tekrarından” memnun ve bu sezonun son bölümünde pek agresif değil. Finli şikayetçi Ogier ile yirmi beş saniye onda altılık bir fark var. Geri dönüşü de dikkat çekici Takamoto KatsutaDünkü “korkunç” ikinci testte yaşanan ciddi kazanın ardından dördüncü Yaris ile altıncı sırada yer alıyor. Şunu belirtmek gerekir ki, aşama Cuma babasına da pahalıya mal oldu Norihikotekerleği açtıktan sonra durmak zorunda kaldım Yaris Rallisi2 Akşamları süper özel.

LAPPI MÜKEMMEL DÖRDÜNCÜ

Toyota Gazoo Racing’in “treninden” sonra kalan bayrak taşıyıcıları da ortaya çıktı Hyundai Ve Ford M Spor. Şu ana kadarki denge iyi Esa-Pekka Lappi Hyundai i20 N Rally1 aracına Şili’de ve Orta Avrupa Rallisi’nde ciddi hasar veren kişi, artık kısmi tazminat alıyor geçici dördüncü sırada yer alıyor. Kore takımının “kaptanı” artık tüm maçlardan men edildi Thierry Neuville, Süper Ralli’yi yeniden başlattı ancak şimdi grubun en arkasına kaydı. gelince Ekim Tanakbiriyle beşinci sırada yer alıyor Ford Puma Ralli1 bu da onun sınırlarını bir kez daha gösteriyor. Daha da talihsiz Adrien Fourmaux artık ikinci etaba start alamayan kişi: Puma’sının motoru dünkü arazi kazasından sonra hasar gördü.

MIKKELSEN HER ZAMAN YÜKSEK, HEIKKI KO

Lappi, Tanak ve Katsuta geride bırakılmış olsa da Andreas Mikkelsen Skoda Fabia RS Rally2 ile her zaman zirvede yer alıyor, Genel klasmanda yedinci sırada yer alıyor ve WRC 2’de lider. İkinci kategorinin sıralaması Skoda’nın tekelindedir. Nikolay Gryazin ikinci e Kajetan Kajetanowicz üçüncü. Mutlak sıralamada bu “nötr”dür. dokuzuncu Polonyalı ise ilk on arasında yer alıyor. Ayrıca mükemmel performansı da dikkat çekicidir. Gregoire MünsterSınıf sıralaması “şeffaf” olmasına rağmen Ford Fiesta Rally2 ile genel klasmanda sekizinci sırada yer alıyor. İçinde WRC 2 Challenger Gryazin, moladan faydalanan Kajetanowicz’i sıkı bir şekilde kontrol altında tutuyor Heikki Kovalainen iletim sorunları nedeniyle ve kategori başlığına çok yakın.

“KÜÇÜK” ARAI’YI UÇUN

Japon takımının genel klasmandaki mükemmel on birinci sırasına dikkat edin Hiroki Arai “küçük” Peugeot 208 Rally4 ile. Babamın durmasına hiç üzülmüyorum Toshihiro Subaru Wrx’indeki alternatör sorunları nedeniyle Arai mükemmel bir yarış koşuyor ve bunun hayalini kuruyor hatta bazı genel puanlar bile kazanabilirsiniz. İyi davranan başka bir Japon da Osamu FukunagaGenel klasmanda on ikinci olan ve Skoda Fabia Rally2 Evo ile açık ara lider olan WRC Ustalar Kupası. İle Miguel Diaz Aboitiz Dün geceki Süper Özel’de bir kaza nedeniyle geciken İrlandalı, şimdi de Fukunaga’nın hayatını zorlaştırmaya çalışıyor. Eamonn BolandCitroen C3 Rally2’de üç dakika altı saniye gerideydi. WRC 3’te yalnız yürüyüş zorluklarla devam etmiyor Jason Bailey Ford Fiesta’sıyla: Bugün kararlılık ihtiyacı nedeniyle üç dakikalık ceza aldı bazı teknik sorunlar.

Sen hala özelsin

Japonya Rallisi’nin kahramanları için dinlenmeye çok az zaman var: Yeniden başlama Pazar günü saat 07:05’te planlanıyor. Bizim için saat hâlâ cumartesi 23.05.ilk geçişiyle Asahi Kougen. Diğerleri takip edecek beş özel yerel saatle 14.15’te sona erecek, 06:15 bizimle. Asahi Kougen sokakları tiyatro olmaya devam edecekson Güç Aşaması 2023.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Letonya – Hırvatistan maçını CANLI izle! EURO 2024 maçının canlı yayını
Next post Messi’nin 2022 Dünya Kupası’nda giydiği formalar açık artırmada satışa çıkacak!