Juve-Napoli, ısınma için siyah beyaz vücut kamerası

Antrenman sırasında formayı giyen Iling Junior ile Continassa'da son birkaç günde yapılan test: İtalyan futbolunda ilk kez olacak ve maç öncesi bir maçın tamamen yeni bir açıdan canlı olarak anlatılmasına olanak tanıyacak

Andrea Ramazzotti

– MİLANO

Serie A için harika bir haber. Yarın akşam büyük Juventus-Napoli'de Dazn ve Juventus kulübü, Lega Serie A ile işbirliği içinde, en yüksek İtalya şampiyonası için mutlak bir yeniliği denemeye hazır: Serie'de vücut kamerasının kullanımı Maçtan önce Allegri'nin oyuncularından biri. Vücut kamerası, yalnızca canlı yayın platformunda yayınlanan ısınma anlarını yakalamanıza olanak tanır. Spor eğlencesinin geleceğinin kapılarını açan ve sahaya yenilik ve gösteri getirmek amacıyla Dazn, Serie A ve kulüpler arasındaki stratejik işbirliğini güçlendiren ilk adım.

AZZI VE DE SIERVO SOHBETTE

Geçen sezon Napoli'nin antrenmanlarında test edilen ve geçtiğimiz haftalarda Premier Lig'de ilk kez sahneye çıkan vücut kamerasının kullanımı, teknoloji ve eğlenceyi birleştirerek taraftarı daha da güçlü kılacak bir deneyin başlangıcını işaret ediyor. Kahramanı oyun alanına “sürükleyerek” ve ona özel bir bakış açısıyla, yani oyuncunun kendi bakış açısıyla aksiyona erişmesini sağlayarak. Son birkaç gün içinde Continassa'da genel testler yapıldı ve seansın bir bölümünde Iling Jr onu giydi. Dazn Italia CEO'su Stefano Azzi, sporcuların karşılaşacağı yeniliği şöyle anlattı: “Geçen sezon antrenmanlarda yaptığımız ilk denemenin ardından, Serie A'yı Eğlencenin geleceğine taşıyan bu çıkışın öngörülmesinden büyük gurur duyuyoruz.” spor etkinliklerinin muhteşemleştirilmesi giderek daha merkezi hale geliyor, özelliklerin geliştirilmesi ve vücut kamerası gibi yenilikçi teknolojilerin kullanımı yoluyla içerikle giderek daha ilgi çekici bir etkileşim kurulması, hayranlara ayrıcalıklı ve yayınlanmamış erişim verilmesinin temel itici güçleri haline geliyor. Futbolun geleceği taraftarların kararlılığına bağlıdır. “Bugünkü hamle, İtalyan futbolunu eğlencenin geleceğine taşımanın ilk adımıdır.” CEO da aynı fikirde. Lig başkanı Luigi De Siervo: “Dünyada VAR'ı, kale çizgisi teknolojisini ve yarı otomatik ofsayt konumlandırmayı (SAOT) tanıtan ve Serie öncesinde bir futbolcunun vücut kamerasını kullanarak meta veri tabanında bir maç yayınlayan ilk lig olduktan sonra Bir oyun Kendimizi yeni bir vizyon boyutuna yansıtalım ve araştırma ve yenilik söz konusu olduğunda dünyanın öncü liglerinden biri olduğumuzu bir kez daha doğrulayalım. Juventus ve Dazn arasındaki iş birliği sayesinde İtalyan futbol tarihinde ilk kez maç öncesi “sübjektif” bir bakış açısıyla anlatılacak ve taraftarlara benzersiz ve sıra dışı görüntüler sunulacak. Günümüzde oyun artık basit bir saha çekiminden ibaret değil: Sinema kameraları ve 360 ​​derecelik çekimlerde zaten yaptığımız gibi, olayı muhteşem ve duygusal yönleri vurgulayarak tanımlayabilmek önemlidir. Amacımız tam olarak etkileşimli ve büyüleyici bir etkinlik vizyonunu teşvik etmek ve aboneyi daha da derinden dahil etmektir.”

KART KAMERİ

Yenilikçi vücut kamerasıyla yapılan özel kayıtlarla daha da yoğunlaşan maç öncesi duygular, Juventus-Napoli'nin bitmesiyle bitmiyor, BordoCam'in özel versiyonuyla Dazn uygulamasında da isteğe bağlı olarak devam ediyor. Dazn, stadyum ve ekran arasında yüzeye çıkmayan, hissedilmeyen veya algılanmayan her şeyi anlatmak için yaratıldı. Mindfly tarafından patentli benzersiz bir teknolojik gösteri çözümü. Girişimin geliştirdiği vücut kamera lensleri, HD ve Ai özellikli kameralar sayesinde yüksek çözünürlüklü kalitede canlı aksiyon görüntüleri sayesinde taraftarların daha da yoğun bir oyun deneyimi yaşamasına ve sahadaki heyecanı doğrudan taraftarlara taşımasına olanak tanıyor.

ÜÇ SES

Madonnina derbisi vesilesiyle ilk üç sesli yorumun ardından, yarın akşam Dazn yine özel üç sesli yorumu sunacak: Pierluigi Pardo'ya Massimo Ambrosini ve Andrea Stramaccioni gibi iki teknik yorumcu eşlik edecek. Ayrıca sahadan en az 15 metre mesafeden kayıt ve hava fotoğraflarıyla maç atmosferini daha da muhteşem anlatacak ve taraftarların favori takımının hareketlerini eşit bir mesafeden takip etmelerine olanak sağlayacak özel bir kamera da bulunacak. daha çekici bir bakış açısı.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Fred, Süper Kupa maçında F.Bahçe'de forma giyebilecek mi? Gerçek bu
Next post Leipzig'den Galatasaray'a flaş Angelino cevabı! Sözleşme…