Kayak, Dünya Kupası: Zermatt-Cervinia, pistlerdeki çalışmalar araştırılıyor

İsviçre topraklarındaki buzullara müdahalelerin durdurulmasının ardından İtalyan tarafındaki müdahaleler mercek altına alındı

İsviçre tarafındaki iş bırakmanın ardından Zermatt-Cervinia Kayak Dünya Kupası’nın yapılacağı İtalya-İsviçre pistinin inşası için İtalya’da yapılan müdahaleler de inceleniyor. Aosta savcılığı, erkekler ve kadınlar yokuş aşağı yarışlarının ikinci etabının Kasım ortasında yapılması planlanan (11/12 Kasım, 2 erkek iniş, iki iniş sonraki hafta sonu) İtalyan tarafında yaşananlarla ilgili bir dosya açtı. kadın). Fis güzergahındaki ilk sınır ötesi otobüsler.

İsviçre’de

Son günlerde İsviçre topraklarındaki Teodulo buzulunda yapılan çalışmalar incelemeye alındı: Bazı çevre derneklerinden gelen şikayetler çalışmanın kısmen durmasına yol açtı. Özellikle, Valais kantonunun inşaat komisyonu, “herhangi bir inşaat izni kararı alınana kadar kayak alanı dışındaki pistlerin herhangi bir kısmının” kullanımının derhal yasaklanması emrini verdi. Organizasyon komitesi zaten “gerekli düzeltmeleri yapacaklarını ve rotayı sportif açıdan değiştirmeden bırakacaklarını” garanti etti. Aosta Savcılığı’nın sorumluluk alanı daha aşağılarda yer almaktadır. Ekonomik Kalkınmadan Sorumlu Konsey Üyesi Luigi Bertschy, geçtiğimiz Çarşamba günü Bölgesel Konsey’e bu çalışmaların durumu hakkında bilgi verdi ve Progressive Civic Project grubundan gelen bir soruya yanıt olarak şunları söyledi: “Çalışmalar neredeyse tamamlandı ve şu anda düzgün bir şekilde ilerliyor.” bölgenin iki bölgesi.” İtalyanca: biri yalnızca Dünya Kupası rotası için kullanılır, diğeri ise bunun yerine Ventina – 7 Bis turist rotasını etkiler. “Çalışmaları yöneten şirket, geçen yılki baskıda, taşınmayı tam meşruiyetle gerçekleştirebilmek için tüm izinleri ve onayları almak için zaten çalışmıştı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post SON DAKİKA – Hakan Keleş, Konyaspor’un yeni teknik direktörü oldu!
Next post Hatayspor 2 – 0 Sarıyer (MAÇ SONUCU – ÖZET)