Mazzarri Juve-Napoli öncesi konferansta

Napoli teknik direktörünün büyük maç arifesinde söylediği sözler: “Osimhen büyüyor. Güzel duygular ama şimdi sonuçlara ihtiyacımız var.”

Muhabirimiz Maurizio Nicita'dan

@
Kulplar50

– Castel Volturno (CE)

Walter Mazzarri'nin gözleri parlıyor. Büyük bir mücadelenin varlığını hissediyor ve 2009'da Azzurri'yle ilk büyüsünde yaptığı gibi Bianconeri'yi devirmeyi hayal ediyor. “Juve-Napoli her zaman çok önemli bir maçtır. Bunu iyi yapmak aynı zamanda takımın gelişimini değerlendirmeye de hizmet ediyor.” Parmağın arkasına saklanmanın bir anlamı yok: Napoli hâlâ hasta, Real ve Inter'e karşı alınan yenilgiler savunma safhasının yetersiz olduğunu gösterdi: “Müdahale etmeye çalışmam gerekiyor Çünkü hata yaptığımız anda gol atıyoruz ve bunun düzeltilmesi gerekiyor.” En iyi takımların sağlam olması ve ardından gol atması gerekiyor.” Bu takımın yaklaşık fiziksel hazırlığıyla ilgili olarak Mazzarri cesur bir açıklama yapıyor: “Geçmişteki saflığı tekrarlamayacağım. Hazırlıkla ilgili bazı değerlendirmelerimi kendime saklıyorum.”

rüya görüyorum tamam

Başarılı olmak için daha az gol yemeniz ve aynı zamanda gol atmanız gerekir. Yeni antrenör kendi cevherlerine güveniyor: “Osimhen henüz zirvede değil ama bize her zaman daha fazlasını verebilir.” Gol atmak zeka gerektirir ve bugün bu konuda eksikliğimiz var. O zaman kale önünde de biraz şansa ihtiyacınız var.” Kvara'nın bir de taktiksel yönü var: “Son mükemmel şampiyonluğun ardından hücum oyuncularımıza daha fazla dikkat çekileceği öngörülebilirdi.” Bir antrenör olarak ben onları her zaman iki kez görünmeyecekleri bir konuma koymalıyız. Kvara ortaya girdiğinde bile iyi olduğunu gösterdi. Üç kişi ona saldırırsa, başkalarına da yer var demektir. Bu gibi durumlarda daha fazla takım ruhuna sahip olmamız gerekiyor.”

Savunma yanlış anlaşılması

Mazzarri, çalışmaya istekli, uyumlu bir grup olduğunu hissediyor: “Çocuklar bana ruhlarını verdiler. Güçlü bir bağ gördüm. Duygu güzel, yaptıkları işe güveniyorlar ve inanıyorlar. Şimdi sonuçlara ihtiyacımız var.” Ancak savunma aşamasında, büyük ve agresif takımda, açık alanda savunma yapmayı bilen Kim konusunda da bir yanlış anlaşılma yok mu? “Doğru ama mazeret üretmiyorum. Biraz daha antrenman yapmak için zamana ihtiyacım var. Keşke bu konuda net olsaydım bu tür savunma Olmuyor, yeni önlemler alırdım. Ancak düşünecek nesnel verilere sahip olmak zaman ve eğitim gerektirir. Ay sonunda durumu daha iyi anlayacağım ve kulübün talebi üzerine piyasaya tavsiyelerde bulunabileceğim.

Tekrar içeriden başla

Hataları düzeltin ama aynı zamanda iyi yapılan şeylerden de başlayın: “Inter'le ilk yarı çok iyiydi. Şansımız olsaydı, yarışı önde bitirmeliydik. İlerleme gördüm. O zaman bir düşüş yaşasak bile. Ancak bazı durumlarda psikolojik bir sorun da olabilir. İşlerin umduğunuz gibi gitmediğini görüyorsunuz ve inancınızı yitiriyorsunuz. Kontra ataklardan kaçınmalı ve kale önünde somut olmalıyız.” Mazzarri kendinden emin: “Inter ve Juve'nin kadrolarına baktığımızda böyle bir fark yok. Ancak sıralama bir yargıdır. Inter karşısında ilk yarıda bile bu farkı göremedik. Ancak nesnel olarak çok geç kaldık ve yetişmemiz gerekiyor.”

yeni Mazzarri

Livornese de özeleştiri yapıyor ve Massa'nın hakemlik çalışmaları hakkında konuşmuyor: “Tecrübe kazandıkça ya aptallaşırsınız ya da gelişirsiniz… Yaşlı adam Mazzarri emekli oldu.” Artık hakemler hakkında konuşmayacağım. Tıpkı biz antrenörlerin oyuncu değişikliği yaparken hata yapması veya sahadaki oyuncuların gol kaçırması gibi, onlar da hata yapabilirler.”Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Derbi sonrası Erman Toroğlu'ndan sert eleştiri! “Parayı Affetmem” videosunu izleyin.
Next post Teksüt Bandırmaspor futbol takımı, teknik direktör Hüseyin Eroğlu ile sözleşme imzaladı