Motta ve iki Inter, üçlü ve Şampiyonlar Ligi finali: “Birlik ve mücadele”

Koç, oyuncu olarak kazandığı takım ile geçen yıl City ile finalist olan takım arasında bir karşılaştırma yapıyor. Daha sonra Bologna ve hakemlerden bahsediyor: “Neyi kontrol edebileceğimi düşünüyorum”

Konferans odasından ayrılmadan önce Thiago, geniş kapsamlı bir soruyla “engelleniyor”: Her oyuncunun özelliklerine girmeden, tiz kazanan Inter takımının Şampiyonlar Ligi’ni kazanan takımla ortak noktaları nelerdi? -Finale ulaştınız mı? geçen sene? ? “Aynı mücadele etme isteği, kompaktlık, birbirine yardım etme fikri, koşma. Eto’o bek oyuncusuydu, unuttun mu? Şimdi takımlara baktığınızda hepsi birlikte koşuyor.” “Birbirlerine yardım ediyorlar. Geçen yılın sonucu Inter’e daha fazla güven verdi, büyüyen grup hakkında daha büyük bir farkındalık sağladı: Şampiyonlar Ligi finaline şans eseri ulaşamazsınız,” diye gülümsüyor Thiago Motta, Inter’e karşı oynayacağı maçtan iki gün önce, takım sadece birinci olmakla kalmıyordu. Genel sıralama, ama aynı zamanda yediği goller bakımından da Bologna’nın önünde: Nerazzurri için 3 ve (Nice gibi) Bologna için 4, bu nedenle Avrupa’nın en iyi ikinci savunmasını temsil ediyor. Posch ve Lucumi’nin ardından Bologna, sakatlığı nedeniyle Kristiansen’den yoksun kaldı: kısacası başlangıç ​​savunmasının dörtte üçü. “Ama endişelenmiyorum: Savunma aşamasını seviyorum çünkü iyi yapıldığında bu, herkesin birbiri için çalıştığı ve herkesin evini savunmaya hazır olduğu bir takımın sembolüdür.”

ve Marcus Aurelius’tan alıntılar

Başka bir soru. Motta: Oy birliğiyle kabul edilen hakem hataları olmasaydı Bologna’nın nerede olacağını hiç düşündünüz mü? Kırmak. Gülümseyin ve esaslara girmeden filozof İmparator Marcus Aurelius’tan alıntı yapın. “Marcus Aurelius’un düşünceleri…” Bolonya koçu gülümsüyor. Ve onun aklındaki düşünce muhtemelen büyümemize katkısı olmayan şeylere çok fazla zaman harcamak değil, kontrolümüz altındaki her şeye odaklanmaktır.. “Oyunları belirleyen bölümler var ama neyi kontrol edebileceğimi düşünüyorum: Inter’e karşı oynamak bir ayrıcalık olarak görülmeli ve çocuklar oyunun her anını anlamaya ve bizim tarafımıza getirmeye hazır olmalı. Hakem hataları mı? Fenucci’nin dediği gibi onlar da üzgünler ve ben de Monza’daki yarış direktörüne sinirlendiğim yeri söyledim. Neleri geliştirebileceğimizi düşünmek için çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Elbette mevcut teknolojiyle bazı hataların bir daha yapılmaması daha iyi olur…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Galatasaray’a büyük piyango! İngiliz takımı 30 milyon euroyu feda etti
Next post Pendikspor Teknik Direktörü Osman Özköylü istifa etti!