NBA Finalleri – Savunma, Kahraman ve… Takım: Miami’nin Jokic’i durdurma planı

Sırp oyuncunun sihri 1. Maçı belirledi, teknik direktör Spoelstra onu Pazartesi geceki maçta durdurmaya çalışacak: “Planlar bizi kurtarmayacak, ancak toplu tavır”

Lakers’ın uzun bir aradan sonra tarihteki ilk Finallerinin gelişini hevesle bekleyen Denver taraftarları, 1. Maçtan daha fazlasını isteyemezdi. Heat’in savunmasını döndürebilen ve çok fazla acı çekmeyen Nuggets için, korkulan bölge antrenörü Spoelstra bile değil, dördüncü üçüncü düşüş ve şimdi tehlikede olan bir sonuç dışında açık bir hakimiyet ve açık bir üstünlük gösterisi.

Anahtar

Jokic’in MVP versiyonunun ilk yarıda asistan rolünü oynaması ve ikinci yarıda Denver’ın ona ihtiyaç duyduğu anda oynamasıyla, Miami beyaz bayrağı uçurmak zorunda kaldı. Nuggets’ın santimetrelerini kullanma yeteneği, ama her şeyden önce, özellikle Sırp okumaları sayesinde eşitsizlikler, oyunu hemen teknik direktör Malone’nin takımının tercih ettiği şeride yönlendirdi. Bu yüzden ilk vuruşu yapan, mükemmel bir Gordon’du, ilk sekiz dakikada on iki sayı atabildi ve ardından Miami savunması herhangi bir cevap bulamadan, bölgeyle bile bulamadan sopayı Murray’e verdi.

Öğretmen

Şef Jokic, her zamanki özgeciliğiyle, takım arkadaşlarının hızını hiç zorlamadan belirlemeyi düşündüğünde ve molaya maç cetvelinde sadece üç sonuç (üç basket) ve 10 asistle geldiğinde, o zaman gideceği dağ Bunun yerine oyunun büyük bölümünde, özellikle de Strus, Martin ve Robinson gibi üç güvenilir keskin nişancıyla (toplam 2/23 atış) çevreden atışlar yapan Heat için bir turmalet tırmanışına dönüştü. Michael Malone, “Jokic böyledir,” diye vurguluyor, “hiçbir şeyi zorlamaz ve savunmanın ona verdiğini alır.” Oyunu başka hiç kimsenin olmadığı gibi okur, her zaman doğru olanı yapar ve en önemlisi, oyunu en iyi şekilde çıkarmak için yaratır. takım arkadaşlarınızdan. İlk yarıda 10 asist yaptı, ardından son çeyrekte bonusa erken girdiğimizde basket atmaya karar verdi.”

karşı önlemler

Adebayo hücumda iz bırakırken, iki kez MVP’yi sınırlamak Miami için gerçekten karmaşık bir görev gibi görünüyor. Jokic her zaman doğru pası bulduğu için Celtics’i büyük ölçüde rahatsız eden bölge bile servis edilmiyor. Erick Spoelstra, “Planların bizi kurtarabileceğini düşünmenin faydası yok” diye uyarıyor. Bize yardımcı olabilecek şey kolektif tutumdur. İkinci yarıda savunmada daha iyi iş çıkardık, planlar ne olursa olsun doğru yaklaşımla oynarsak iyi bir takım olacağız.” Bu sezon sonrasında güvenilir olduğunu kanıtlayan oyuncuların şut sorunları bir yana, “kötü bir gece” olarak da nitelendirilmesi Miami’yi, mükemmel top hareketi ve merkezinin okumaları sayesinde ne zaman bir baskete ihtiyaç duysa, onu inşa eden ve bulan Denver’ın saldırısı karşısında güçsüz hissetmesine neden oldu. “Hiçbir şeyi zorlamadım,” diyor Nikola Jokic, “Bunu asla yapmamaya çalışıyorum, rakip savunmanın bana verdiği şeyi alıyorum.” Miami ikinci yarışta (Pazartesi İtalya gecesi) kayıtları değiştirmek zorunda ve tabii ki açık ara Mesafelerin sabitliğini bulma. Antrenör Spo, maçtan önceki ilk maçta yaptığı antrenmanın ardından iyi işaretler veren Herro’yu Pazar günü sonunda bulabilir. Ancak Heat’in Nikola Jokic’in sahasında savunma ayarlamaları bulması gerekiyor. Kolay bir anlaşma değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Fenerbahçe Beko 108-66 Anadolu Efes MAÇ SONUCU – ÖZET – Basketbol Haberleri
Next post Türkiye Kupası Finali Fenerbahçe – Başakşehir Hakemi Açıklandı!