NBA, Green-Gobert, Warriors ve Wolves arasındaki kavganın nedenleri

İkili daha önce sosyal medyada birbirleriyle dalga geçmişti. Fransız: “Aptal gibi davrandı”

Timberwolves ile Warriors arasında San Francisco’da oynanan karşılaşmanın güreş maçına dönüşmesi için 103 saniye yeterli oldu. Anthony Edwards üçlük kaçırıyor, ribaund için savaşıyoruz, Klay Thompson kolunu uzatıyor ve Jaden McDaniels’ı sanki onu aksiyondan uzak tutmaya çalışıyormuş gibi itiyor. Minnesotalı oyuncu daha sonra Golden State guardının koluna yapışıyor ve kavga başlıyor.

dinamikler

İkisi birbirini çekiştiriyor, birbirlerinin gömleklerini çekiştiriyor. Diğerleri arkadaşlarının yardımına gelir. Rudy Gobert Splash Brother’a dalıyor. Draymond Green, polisin durdurduğu şüphelileri hareketsiz kılmak için kullanması nedeniyle Afrika kökenli Amerikalılar tarafından oldukça eleştirilen Fransız’ı boğazından yakalama fırsatını değerlendiriyor. Rudy, Green tarafından Warriors yedek kulübesine sürükleniyor. TWolves’un pivotunu Draymond’un baskısından kurtarmak için Towns, Edwards ve dört asistanın müdahalesi gerekiyor. Fırtına geçtikten sonra McDaniels, Green ve Thompson dışarı atılır.

geçmiş

Green ve Gobert en hafif tabirle birbirlerinden hoşlanmıyorlar. Bu tür olaylara kesinlikle yabancı olmayan Draymond’un, 22/23 sezonu başlamadan önce antrenman sırasında o zamanki takım arkadaşı Jordan Poole’u (şimdi Washington’da) bir yumrukla nakavt etmesinden sonra Rudy, Twitter’da şu yorumu yaptı: “Güvensizlik” Her zaman Gürültü hakimdir”. Fransız oyuncu normal sezonun son maçında Kyle Anderson’ı yenmeye çalıştığında Green onu kışkırtmak için aynı cümleyi yayınladı. Açıkçası, Warriors’ın kötü adamı skoru eşitleme şansından yararlandı.

sözler

Maçtan sonra gazetecilere konuşan Gobert, “Bir aptal gibi davrandı” dedi, “Üstün olmaktan gurur duyuyorum, ona el atmayı bile hak etmedi.” Umarım lig gerekeni yapar. Bu aptalca bir davranış olduğu için yapıldı, söylenecek başka bir şey yok. Ben sadece McDaniels ve Thompson’ı ayırmaya çalışıyordum. Gülüyorum çünkü maçtan önce kendi kendime şöyle dedim: “Steph (Curry, editörün notu) oynamıyor, Draymond’un oyundan atılmaya çalışmasını görmek ister misin?” Bu, Steph’in her dışarı çıkışında oluyor çünkü küçük arkadaşı olmadan oynamak istemiyor. Green ve Thompson basına konuşmadan arenayı terk etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Eczacıbaşı Dynavit 3-0 Muratpaşa Belediyesi Sigorta Mağazası MAÇ SONUÇLARI ÖZETİ
Next post Anadolu Efes – Partizan Maçı CANLI | THY EuroLeague – THY EuroLeague ile ilgili son dakika haberleri