Pogba davası, savunma pazarlığı fikri: karşı analizler ve anlaşma

Juventuslu orta saha oyuncusu bu akşama kadar karşı analiz isteyecek, ardından doping ek ücretine ilişkin soruşturma ve sorgulama başlayacak. Fikir, kilitlenme süresini 12 aya düşürecek bir anlaşmadır

Paul Pogba’nın, Roma’daki anti-doping laboratuvarında yapılan ilk testte testosteron izleri bulunan idrarının B örneğinin karşı analizini talep etmek için bugün gece yarısına kadar vakti var. Hiç kimse ilk “olumsuz” kararının sansasyonel bir şekilde tersine çevrileceğini hayal edemez; Vaka çalışmaları bize bunun imkansıza yakın bir olasılık olduğunu gösteriyor. Juventus’un Fransa’nın 10 numarası ve çevresi emekli olmaya karar verebilir. Önemini abartmadan, Paul’un bu hareketi aynı zamanda sistem ve onun işleyişine yönelik bir düşüncenin işareti olacaktır.

Karşı analiz sonucuna göre yargı-spor cephesi açılacak. Pogba ne yapacak? “Kasıtsızlık” vurgusunun çok önemli bir şekilde vurgulandığı telgrafla bir suç itirafı mı? Anlaşma teklif edecek mi? Yoksa İtalya ve Tas’taki hukuki anlaşmazlığı mı tercih edecek? Oyuncu yakın zamanda sorguya alınacak ve savunma hattı daha iyi anlaşılacak. Riskler iyi bilinmektedir: ihlal 4 yıl hapis cezası anlamına gelir. Eğer yutmanın kasıtlı olmadığını kanıtlayabilirseniz 2 ile başlayabilirsiniz. Ve dürüst olalım: Doping söz konusu olduğunda bile futbolculara verilen cezalar yıllar boyunca çok da ağır olmadı. Her zaman hafifletici bir faktör vardır. Ancak sadece emsallere dayanarak sonuna kadar gitmek Fransızları çeşitli risklerle karşı karşıya bırakacaktır. Testosteron, şifalı merhemin birkaç kez kullanıldığı metabolit Clostebol değildir. İlk iç taahhütler (Juventus ile karşılaştırma) onaylanırsa, kirlenmiş bir zeyilname tezi de çökecektir. Bu nedenle savunma müzakere yoluyla bir yol deneyebilir.

Öyleyse olası senaryoları deşifre etmeye çalışalım. İddia makamının soruşturması dopingi vurguluyor ve Pogba kendisine şu şekilde bir sevkle karşı karşıya: “Şu, şu ve bunun için kuralları kasten ihlal ettin, seni dört yıl süreyle diskalifiye etmek istiyoruz.” Bu noktada Dünya şampiyonları şu kurala başvurabilir: “zamanında kabul” ve “yaptırımların kabulü”. “Evet yaptım” demesi yeterli olacak ve bir yıl kesinti yapılacak. Ancak bu, üç yönlü diskalifiye ile sonuçlanacaktır. Çünkü düzenleme sadece 4 yaşından itibaren yapılacak yaptırım uygulamaları için geçerli. 30,5 yaşındaki Pogba için üç yıllık bir ara kariyerinin geri kalanında ölümcül olabilir.

Lütfen pazarlık yapın

Başka bir şey de “davayı çözüme kavuşturma anlaşması”, aslında bir uzlaşma. Bu durumda inisiyatif her zaman sporcunun elinde olmalıdır; basit bir kayıt yeterli olmayacağı için yol farklı olacaktır. “Bu başvuru, ihlalin altında yatan gerçekleri açık, doğru ve gerçeğe uygun bir şekilde ortaya koymalıdır; Spor Anti-Doping Yönetmeliği bunu söylüyor ve bu sadece suçun kabulüyle sınırlı değil.” Bu noktada top, hakeme devredilecek. ulusal anti-doping savcılığına ve WADA’ya iletildi. Peki bu durumda “müzakere” hangi eşikte başlayacak? Ceza indirimi, dopingle mücadele savcısının hazırladığı diskalifiye teklifinin yüzde 50’sinden fazla olamaz. Ancak iki yıldan itibaren yarıya indirilmesi sadece bir yıllık diskalifiye ile sonuçlanacak. Sorun, Pogba’nın anti-doping savcısı Pierfilippo Laviani’yi “dikkatsizlik” konusunda ikna etmek zorunda olması. Ve bu bariz bir hareket değil.

Taş

Hukuki bir anlaşmazlık olması durumunda oyun farklı sahalarda oynanacak. İtalyan spor adalet sistemi, Ulusal Dopingle Mücadele Mahkemesi veya uluslararası alan. Yani temyiz sırasında Taş (Spor Tahkim Mahkemesi). Nado Italia ve Wada Tas’ı kabul ederse, Pogba teorik olarak prosedürlerde öngörülen tek bir duruşmayla derhal oraya gidebilir. Ancak oyun nerede oynanırsa oynansın, oynanma şekli aynı kalır. Yani Pogba’nın savunması nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post SON DAKİKA TRANSFER – Beşiktaş F.Bahçe ve Trabzonspor, Malang Sarr’ın peşinde!
Next post 💰1 dolar ne kadar? | 17 Eylül 2023 itibarıyla döviz kuru