Red Bull, BMC ve F1 teknolojisine sahip motosikletler

Speedmachine 01 ve Teammachine R olarak adlandırılıyorlar: Onlar için Bmc, Formula 1 şampiyonu takımına yöneldi.Sonuç, maksimum zamana karşı yarış ve düz performans arayan sporcular ve profesyoneller için tasarlanmış iki yarış motosikletiydi.

Riccardo Rossi

Aerodinamik verimlilik, ikisi arasındaki işbirliğini tanımlayan Kuzey Yıldızıydı. Bmc ve Red Bull İleri Teknolojiler (F1 takımı Oracle Red Bull Racing'in tasarım departmanı), Hız makinesi 01 Ve Takım makinesi R, tek bir amaç için tasarlanan iki “yarış arabası”: zamana karşı yarış/triatlon ve aero bisiklet segmentinde yeni bir standart belirlemek. Bu, projenin başarısı için önemli bir adımdı Ironman Dünya Şampiyonası St. George Mayıs 2022'de Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleşecek. Bu vesileyle İsviçreli şirket ve Red Bull Advanced Technologies, Project Speed ​​prototipini test etti ve mükemmel sonuçlar elde ederek uluslararası basının ilgisini çekti. Eylül 2023'te Project Speed'in mükemmel performansının ardından BMC, yeni Speedmachine 01 zamanlı deneme/triatlon bisikletini tanıttı. Ben O'ConnorAg2r Citroen sporcusu “gerçekten etkileyici: benim için bir dönüm noktasını temsil ediyor. En önemli olumlu yönleri yol tutuşu ve stabilitedir.”

çok hızlı

Speedmachine 01'in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra İsviçreli şirket, Tudor Pro Bisiklet Takımı tarafından, özellikle de kısa mesafe koşucusu Arvid de Kleijn tarafından takdir edilen bir aero bisiklet olan Teammachine R'yi tanıttı. öyleler.” Yarış gerçekten ne kadar hızlı olduğunu gösteriyor. Daha doğrusu süper hızlı.”

Hız makinesi 01

Speedmachine 01 bisiklet terimini yeniden tanımlıyor Zamana karşı deneme/triatlonSayısal akış analizi ve rüzgar tüneli testini içeren uzun bir geliştirme süreci sayesinde. Bu çalışmanın bir sonucu devrim niteliğinde bir spoiler olarak görülebilir SharkFin çatalıFormula 1'den ve şasinin yenilikçi şekillerinden esinlenilmiştir. Bu yeniliklere ek olarak, şasinin alt kısmında bir su deposu, sıvı beslemesi için bir iç hortum, bir arka saklama bölmesi sağlayan BMC ve Red Bull Advanced Technologies mühendislerinin ağırlık dağılımına gösterdiği özeni de belirtmekte fayda var. ve sporcunun sokakta güvenliğini artırmak için bir LED ışık.

Fiyatına gelince Speedmachine 01'in her bütçeye uygun olduğu söylenemez. Ürün yelpazesi üç modele ayrılmıştır:

  • Speedmachine 00 Ltd Karbon Siyah/Beyaz fiyatıyla satılmaktadır. 23.000 euro. Yüksek teknolojili çerçeveye Sram Red Axs grubu, yüksek kaliteli Zipp 858 Nsw Tubeless Disk jantları ve Bmc Aero Motion sistemi eşlik ediyor.
  • Speedmachine 01 Ltd Karbon Siyahı/Neon Kırmızısı şu fiyata mevcuttur: 16.999 euro. Bu versiyonda Sram Red Axs grup seti ve Zipp 858 NSW Tubeless Disk jantları bulunur.
  • Speedmachine 01 İki neon kırmızısı/karbon siyahı. Serinin “uygun” fiyata sahip giriş seviyesi modeli: 10.999 euro. Standart olarak Sram Force Axs grubu ve 62 mm profilli DT Swiss Arc 1650 Carbon Disc jantlarla donatılmıştır.

Takım makinesi R

Teammachine R'yi tasarlarken Bmc ve Red Bull Advanced Technologies, Speedmachine 01'e benzer bir süreç izledi. Bu seçim, İsviçreli şirketin aşağıdaki gibi önemli teknolojik yenilikleri tanıtmasına olanak tanıdı:

  • Orada Halo çatal (395 gram), BMC'nin ön tekerleğin ürettiği türbülansı azaltmak için gerekli olduğunu düşündüğü uzun zincirlerle karakterize edilir.
  • Mariana alt braket teknolojisi. Aerodinamik tasarıma sahip genişletilmiş bir orta göbek alanına sahiptir. Bmc'ye göre kadro ile arka tekerlek arasındaki mesafeyi azaltan ve hava akışının jantta tutulmasına yardımcı olan bir çözüm.
  • Entegre Kokpit Sistemi (Ics), bisikletin aerodinamiğini geliştirirken birbirine kenetlenen ara parçaların tasarımı sayesinde kolay istif ayarlamasına olanak tanır. Bu, gövdeyi veya kokpiti sökmeden toplu kalibrasyon yapılmasına olanak tanır.

Temmachine R'nin dört versiyonu mevcuttur;

  • Teammachine R 01 Four Carbon Black, Shimano Ultegra Di2 grup seti ve Crd 501 karbon jantlarla donatılmıştır. Fiyat: 8.999 euro.
  • Teammachine R 01 Üç Demir Grisi/Neon Kırmızı. Standart olarak Sram Force Axs grup seti ve Crd-501 SL tekerleklerle birlikte gelir. Kamuya maliyeti var 9.499 euro.
  • Teammachine R 01 Two Maroon Carbon/Neon Red, Shimano Dura Ace Di2 grup seti ve 62 mm DT Swiss ARC 1100 jantlarla donatılmıştır. Fiyatına mevcuttur 13.999 euro.
  • Teammachine R 01 Ltd Karbon Siyahı / Soğuk Beyaz. Sram Red Etap Axs grup seti ve DT Swiss Arc 1100 tekerleklerle donatılmış serinin en üst versiyonudur. Fiyat: 14.999 euroBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Çılgın Sayısal Loto çekildi! Çılgın sayısal piyango sorgulama ekranı! 13 Mart 2024 Çılgın Dijital Lo…
Next post Mert Hakan Yandaş'ın F.Bahçe'deki durumu açıklandı! Trabzonspor maçında…