Reggina borçları, FIGC Başkanı Gabriele Gravina’nın protestosu

Futbol Federasyonu Başkanı: “Federal düzenleyici çerçeve çok daha katı. Futbol sisteminin dengesini koruma çabalarımızı rayından çıkarmamak için Bakan Abodi’den müdahale etmesini istedim.”

“Sözde ‘Reggina davası’, devletin yasaları Federcalcio’nun daha katı düzenleyici çerçevesiyle uyumlu olmadığı için mümkün oldu.” Arjantin’deki Dünya Kupası, borç yeniden yapılandırma planının iflas mahkemesi tarafından onaylandığı haberine Reggio Calabria.

Gravina uymuyor

“Bu konuyu açıklığa kavuşturmakta fayda var,” diye devam etti Gravina, “Covisoc’un kurallarına uyulmasını ve merkeziliğini meşru bir şekilde talep etmek mümkün değildir, ancak aynı zamanda Spor Reformu Uygulama Kararnamesi’ndeki 12. profesyonel kulüplerin ekonomik ve finansal gerekliliklere uyumunu denetleyen aynı komitenin rolleri ve yetkileri. FIGC yargısı, adil rekabeti savunmak için kuralları uyguladı ve aslında, buna izin veren bir yasaya rağmen federal düzenlemelerde öngörülen tutarı ödemeyenleri cezalandırdı. Eyalet yasalarının FIGC’nin futbol sistemindeki rekabetçi dengeyi savunma çabalarını boşa çıkarmasını derhal önlemek için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post TRANSFER HABERLERİ | Mostafa Mohamed Galatasaray’a dönecek mi? Nantes’tan flaş karar geldi!
Next post Bucaspor 0 – 3 Şanlıurfaspor MAÇ SONUCU – ÖZET Şanlıurfaspor TFF 1.Lig’de