Sibilio’da Musa’yı ve konseyini silen ünlü adam Young

Amerikalı, Barselona’daki altını ve olağanüstü bir günü hatırlıyor. Ve mavi olana bir tavsiye veriyor: “Her zaman vücudunu dinle”

Muhabirimiz Andrea Buongiovanni tarafından

Kevin Young gözleriyle konuşuyor. Ve bazı ifadeler her şeyi anlatıyor. Başarılarının öyküsü büyüleyicidir: Otuz yıl veya daha uzun bir süre önce gerçekleşmiş olsalar bile, bunlar dünün olayları gibi görünmektedir. Özellikle bir şey var: Barselona’daki 1992 Olimpiyat Oyunlarında, şu anda 57 yaşında olan Amerikalı, 400 engellide altın madalya kazandı ve bu süreçte süper bir dünya rekoru kırdı. Dokuz yılın ardından bu 46,78, 1983’te Koblenz’de 47,02’lik derece elde eden ve art arda 122 zafere ulaşan Edwin Moses gibi bir efsanenin yerini aldı. 2021 yılına kadar 29 sezon sürecek.

VERİ SETİ

“Edwin Tanrı’ydı – Kevin Sala Depero sahnesinde gülümsüyor – böylesine prestijli bir olayda rekorundan daha iyisini yapmak en iyi şeydi. O gün ve o yarışla ilgili her şeyi hatırlıyorum. 1988 Seul Oyunları ve 1991 Tokyo Dünya Şampiyonası’ndan sonra dördüncü oldum. Finallerden birinde, ısınma parkurunda koçum John Smith benim için heyecan verici zamanlar ayarladı. Durumun olağanüstü olduğunun teyidiydi bu. Finalde bunu kanıtladım: Üçüncü ve dördüncü engellere on iki adımlık bir ritimle yaklaştıktan sonra zaten herkesin önündeydim. Sonra daha geleneksel olan 13’e geri döndüm ama sanki uçuyormuş gibiydim. Son düzlük zafer dolu bir sürüştü ve son bariyere çarpıp bitiş çizgisinden çok önce kutlamaya başlasam da performans sansasyoneldi.”

Mukayese

Yanında bu neslin en iyi İtalyan uzmanı ve Tokyo 2021 Oyunları finalisti Alessandro Sibilio oturuyor ve hikayenin gelişimini izliyor. İkisi arasında hemen bir anlayış var. “Mevcut dünya rekoru yarışının, Norveçli Karsten Warholm’un Japonya finalindeki 45:92 koşusunun kahramanı olacak kadar şanslıydım. O bir canavar ama bugünün malzemeleri, teknolojisi ve yöntemleri elinde olsaydı Kevin’in ne yapacağını kim bilebilir? “45”90’da koşardım – Kaliforniya şakaları ama çok da değil –: ​​Ancak geldiğim yerden ve edindiğim deneyimlerden memnunum. Atletizm bana çok şey kattı ve bugün hâlâ spordan geçimimi sağlıyorum. Avrupa’da ve özellikle İtalya’da insanlar beni Amerika Birleşik Devletleri’ndekinden daha çok tanıyor ve övüyor.

Tavsiye

Sibilio dinliyor ve not alıyor. “İki sezondan yeni döndüm, daha fazlasını yapmayı isterdim” diye itiraf ediyor, “ama sakatlıklar bunu yapmama izin vermedi.” Moses hakkında bir şeyler duymak ve Young’la konuşabilmek beni gerçekten heyecanlandırıyor. Roma’daki Avrupa Şampiyonası ile Paris’teki Olimpiyat Oyunları arasındaki 2024 yılının, 4×400 metre bayrak yarışını da hesaba katarak ikinci dönüm noktamın yılı olmasını diliyorum.” Pek çok tavsiyenin arasında şunu da gözden kaçırmamak lazım. : “Dinle, her zaman vücuduna dikkat et, diyor finansör Kevin, ve eğer bir şeyler ters giderse, dur.” Son kucaklaşma bir dostluk kurar ve gelecek için bir dilek gönderir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Rangers’ta Philippe Clement dönemi! – En son futbol haberleri
Next post Eric Cantona’dan Filistin’e Destek Mesajı – Son Haberler