Trabzonspor’da yeni tüzük kabul edildi – Trabzonspor’dan son dakika haberiTrabzonspor, mevcut tüzüğünün 7405 sayılı “Spor Kulüpleri ve Dernekler Kanunu” hükümlerine uygun hale getirilmesi ihtiyacı nedeniyle değişiklik yapmak üzere olağanüstü genel kurul toplantısı düzenledi. Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, yönetim kurulu üyeleri ve kongre üyeleri, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye katıldı. 556 üyenin yer aldığı Genel Kurul, yoklama ve açılış töreniyle başlarken, Genel Kurul Divan Başkanlığı’na Mahmut Ören atandı. Divan heyetinde Ören’in yanı sıra Mehmet Ongan, Hakan Orhan, Kenan Atalay ve Salih Aladağ da yer aldı.

Yeni tüzükte yasaya uygun olarak yapılan değişiklikleri anlatan Divan Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ören, tüzüğün daha anlaşılır hale getirilmesi amacıyla çeşitli değişiklikler yapıldığını anlatarak, şöyle konuştu: “Genel kurul ve yönetim kurulu toplantıları elektronik ortamda ve Tebligat yoluyla yapılabilecektir. Yapılacak” bildirimi Spor Kanunu uyarınca Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlüğüne hitaben yapılacaktır. Tüzük değişiklik metninde buna benzer düzenlemeler yer aldı. Konsey Başkanlık Divanı başkan adayının ön şartı üye olmaktır.Konsey Yönetim Kurulunda en az beş yıl üyelik veya organ ve komitelerde en az 3 yıl icra faaliyeti şartı, 2 yıl süreyle kaldırılmıştır. bedenler ve kurullar. Talimata göre Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter olma şartı genişletilerek, komite ve kurullarda en az 2 yıl yöneticilik yapmış olma şartı getirildi, spor derneklerinde gönüllü görev yapan kulüp üyelerine de zorunluluk getirildi. ve mevcut mevzuat incelenerek üyeliğe dönmeleri durumunda önceki kayıtları ibraz edilmiştir. “Korunma hakkı verildi” dedi.

Derneğe üyelik süresi kadınlarda 20, erkeklerde 25 yıl olarak belirlendi

Mahmut Ören, bazı kurul üyeliklerine uzmanlık kazandırmak amacıyla danışma kurulu ile arşiv ve müze kurulunun kaldırıldığını anlattı: “Meclis üyeliğine kabul süresi kadınlar için 20, erkekler için 25 yıl olarak belirlendi. Yeni üyelere referans teşkil eden üyelerin 10 yıllık üyelik yükümlülüğü 5 yıla indirilmiştir.” Üyelik aidatı ve yıllık ücretin mevcut ekonomik koşullara uygun hale getirilmesi amacıyla oransal artış anlaşması yapılmıştır. Kulübümüzün mevcut üyelik ücretlerinin indirim oranları yenilenerek 2 yıl süreyle belirlendi. 2 yıl üst üste aidat ödemeyen üyeler için 60 günlük tahsilat süresi üyeler yararına 90 gün olarak güncellendi. Üye bildirimleri yeniden düzenlendi. Kulübümüze başkan adayı olacak kişilerin, gerekli 200 imzaya ek olarak genel kurula katılma hakkı bulunan üyelerin yüzde 5’inin imzasını toplaması gerekmektedir. Yönetimin tazminat ödemesi şartı var, borçlar da kapandı” dedi.

Ören, tüzük taslağında yer alan yabancıların Trabzonspor’a üye olmasının önünü açacak maddenin de itirazlar üzerine tüzükten çıkarıldığını duyurdu.


Bölümlerde 101 makale oylandı

Mahmut Ören’in konuşmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Gündem maddeleri genel kurula sunulurken, gündemin tamamı kabul edildikten sonra esas sözleşme oya sunuldu. Tüzük taslağının 8. maddesinde yer alan “Dernek, başka dernekleri devralabilir ve devredebilir” ifadesinde yer alan “devredilebilir” ibaresinin silindiği Genel Kurul’a bildirildi.

Tüzük maddelerinin ayrı ayrı oylanması tamamlandıktan sonra yeni tüzük tamamıyla oylamaya sunuldu. Yapılan oylama sonucunda Trabzonspor Kulübü’nün yeni tüzüğü oy çokluğuyla kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post CANLI video Gazzetta.it’i takip edin
Next post Ryder Cup Golf, Roma’da dünyanın en güçlü on beş oyuncusu