Kayak Dünya Kupası, Cervinia’daki ilk iniş testi, sonuçlar

Avusturyalı sürücü, “Gran Becca”da Aosta Vadisi’nden gelen 23 yaşındaki sürücünün en hızlısı. Schieder dördüncü kez Paris’i 1:85’te kapattı: “Rota tamam, birkaç iyi atlayış var”

Dünya Kayak Kupası tarihindeki ilk sınır ötesi yarış olan Zermatt-Cervinia’da erkekler iniş yarışının ilk kez testi. Geçen yıl kar eksikliği nedeniyle ertelenen ve son birkaç haftadır buzul çalışmaları konusunda yaşanan tartışmaların ardından en iyi yokuş aşağı kayakçılar “Gran Becca” pistinde birbirleriyle yarışırken, bugünün en hızlısı Avusturyalı Otmar Striedinger oldu. 2:05′ 93 (ama gol atışı ile). Onun arkasında Aosta Vadisi’nden 23 yaşındaki Benjamin Alliod 32/100 ile 68 numarayla başladı. Onu İsviçreli Niels Hintermann (37/100) ve diğer İtalyan Florian Schieder (85) takip etti. /100). ). Mattia Casse için iyi zaman, Striedinger’in 1’20 gerisinde, büyük ölçüde pistin orta kısmında birikmiş bir boşluk. Aynı durum, yarışı liderin 1:85 dakika gerisinde bitiren ve orta bölümde bir saniyeden fazla önde yer alan Dominik Paris için de geçerli. Giovanni Borsotti 3:04, Guglielmo Bosca 3:06, Pietro Zazzi 3:37, Nicolò Molteni 3:65, Giovanni Franzoni 3:74, Christof Innerhofer 4:20 ile yarışı tamamladı.

Blues’un sözleri

Dominik Paris, “Hâlâ üzerinde çalışmamız gereken bir rotayı herkesin iyi anlaması zor” yorumunu yaptı. İlk test hâlâ yapılmıştı, birkaç gerçekten güzel atlayış vardı. İlk bölümde biraz donuyor, kar çok soğuk ve yavaş, genelde hız pek olmuyor. Kayak yapmak çok kolaydır. Eğer bunu iyi yapmazsanız, hemen çok şey kaybedersiniz. Orta kısımda dalgalar var ve kolaylıkla hatalar oluşabiliyor. Birçoğu kapıyı kaçırdı, bu yüzden daha hızlıydılar. Son kısımda biraz düz, sıçramalar belki biraz daha belirgin olmalıydı. Ancak ilk bakışta rotanın gayet iyi olduğu görülüyor.” Schieder memnundu: “Benim için iyi bir testti, ancak önümüzdeki birkaç gün içinde nasıl olacağını göreceğiz.” Mattia Casse ise şöyle açıkladı: ” Etabın sonunda bir hata yaptım ve çok fazla hız kaybettim, ardından toparlanmam biraz zaman alıyor. Rota genel olarak oldukça kolaydır. Organizatörler karla harika bir iş çıkardılar. Artık daha hızlı olabilmek için çok çalışmamız gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post F.Bahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal: Buradan lider olarak dönmek istiyoruz
Next post MKE Ankaragücü – Bitexen Antalyaspor Maçı CANLI | Trendyol Süper Lig